27 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

103 yaşındaki Emine Nine, Erdoğan'ı şaşkına çevirdi! - 12:00

Antakya'ya bağlı Şenköy beldesinde, ihtiyacını tek başına gideren Emine nine, Erdoğan'ı hayretler içinde bıraktı.


Hayatını anlatırken araya giren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a "Dinle" diyerek telkinde bulunan 103 yaşındaki Emine nineye, Başbakan Erdoğan tebessüm ederek yanıt verdi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile Antakya Otoman Palace'de düzenlenen "Medeniyetlerin Buluşma Noktası Anadolu'daki Kadının Güçlendirilmesi" konulu programın sonunda, Hatay'ın en yaşlısı olma unvanını elinde bulunduran 103 yaşındaki Emine Ceylan'a hediye sunan Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Emine ninenin içinde barındırdığı yaşam sevgisine hayran kaldı.

14218063817.jpg

Başbakan ve eşi, 14 yaşında evlenip 11 çocuk doğuran, kaybettiği 7 çocuğundan birini şehit veren Emine Ceylan'ın hayatını kendi ağzından dinledi. Başbakan Erdoğan'a, çocukluğunun, köyü Şenköy'ün ve Hatay'ın acı günlerinde geçtiğini anlatan Emine nine, "1918 Hatay'ın işgal günleri. O günler çocukluğumun korkulu günleridir. Köyde bu acıları yaşayanların en başında Gazi Dede ve ben gelirim. Aylarca ormanlarda aç ve susuz yaşadık. O çocuk yaşta büyüklerle beraber dağlara kaçtığımızı ve acılarımızı hep hatırlarım" dedi. Hayatını anlatırken araya giren Başbakan Erdoğan'a "Dinle" diye çıkışan Emine ninenin bu hareketi, Erdoğan ailesi başta olmak üzere tüm salonu gülümsetti. Etrafına aldırmadan hayat hikayesini anlatmaya devam eden Emine Ceylan, "14 yaşında yokluktan kurtulmak üzere evlendirildim. Ama hayatın yükünü ben gene çektim. Başkalarının işinde çalışarak hayatımı devam ettirirken, 11 çocuk dünyaya getirdim. Hayatım daha da zorlaştı. Ama her şeye göğüs gerdim. Çocuklarımı kimseye muhtaç etmeden hem baktım hem de okuttum" şeklinde konuştu.

20333565688.jpg

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA