23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

2013 ehliyet sınavı soruları cevapları - 24 Ağustos ehliyet sınavı

Ehliyet sınav soruları ve cevapları MEB tarafından açıklanacak sürücü adaylarına sunulacak.


Soru ve cevaplar henüz yayınlanmadı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sorular yayınlandığında bu dosyalara Haber Aktüel'den de ulaşabilirsiniz...

Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, gençlik merkezlerinin çok önemli bir görevi yerine getirdiğini belirterek, bu alanların gençleri çeşitli sosyal sorumluluk projeleri, kültür, sanat ve sportif etkinlikler gibi bir dizi faaliyet için bir araya getirdiğini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Eskişehir Gençlik Merkezi'nin açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, burada yaptığı konuşmada, "Gençlerimizin enerjilerini, hayatı ve dünyayı iyi ve güzel yönde değiştirme isteklerini, merak ve keşif arzularını, kendilerini ifade etme tarzlarını ortaya koyacakları koşulları hazırlamak, buna katkıda bulunmak zorundayız" dedi.

Bu merkezlerdeki buluşmaların gençlerin hayatındaki değişim kadar toplumun bütününe de çok büyük katkı sağladığını gördüklerini anlatan Bakan Avcı, şöyle konuştu:

"Dolayısıyla hepimiz gençlerimizin enerjilerini, hayatı ve dünyayı iyi ve güzel yönde değiştirme isteklerini, merak ve keşif arzularını, kendilerini ifade etme tarzlarını ortaya koyacakları koşulları hazırlamak, buna katkıda bulunmak zorundayız. Türkiye'nin en büyük zenginliğinin, en değerli potansiyelinin gençlerimiz olduğu hemen herkes tarafından her platformda dile getiriliyor. Bu, gerçekten de doğru bir tespit ama orantılı adımlar atmazsak söylediklerimiz sadece sözde kalır. Geçmiş yıllarda öyle olmuştur. Son yıllarda gençlere verilen değerin en önemli ifadesi özellikle eğitim ve spor alanında yapılan yatırımlardır.

Bu yatırımların bir seferberlik ruhuyla sürdürülmesinin arkasında bu ülkenin çocuklarına, gençlerine duyulan inanç ve umut vardır. Sizlerin taleplerini, beklentilerini, özlemlerini karşılamayı, bilgi ve becerilerinizi geliştirecek ortamlar oluşturmayı, sizleri kuru laflarla değil, somut projeler, bugün açılışını yaptığımız türden gençlik evi gibi kurumsal yapılar ve yatırımlarla desteklemeyi her zaman önceliyoruz."

Eskişehir'de birçok spor tesisinin temelini attıklarını anımsatan Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ise, "Bunların hepsi gençler için. Hepsi Eskişehir'in gençliği için. Ne adına? Milli değerlerini yaşayan ve yaşatan, manevi değerlerine sıkı sıkıya bağlı olan, hisseden ve içselleştiren nesillerin yetişmesi için tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet inancındaki nesillerin geleceği omuzlaması için" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Bakan Avcı ve Bakan Kılıç'a halıya resmedilmiş fotoğraflarını hediye etti.

Açılışın ardından Bakan Avcı ile Bakan Kılıç İki Eylül Caddesi'ndeki esnafı ziyaret etti.

Bu arada Bakan Avcı, "Spora yapılan yatırım aynı zamanda insana, toplum sağlığına, daha yaşanabilir bir çevreye, çocuklarımızın öz güven kazanmasına, sosyalleşmesine, becerilerinin gelişmesine ve mutluluğuna yapılan yatırımdır" dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile Eskişehir Stadyumu Temel Atma Töreni'ne katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, burada yaptığı konuşmada, Sazova Mahallesi'nde inşa edilecek 33 bin kişilik stadyumla kıvanç duyacaklarını belirtti.

Bakan Avcı, "Futbolun yanında bireysel branşlara ve sporlara yönelik salonlarıyla gençlerimize hizmet verecek olan bu güzel stadyumdan çok başarılı genç sporcular yetişeceğine, inşallah hep birlikte tanık olacağız" ifadesini kullandı.

Kentte, Eskişehirspor kurulduğu günden bu yana takımına sahip çıkan, çok heyecanlı, gönüllü bir taraftar grubu bulunduğunu vurgulayan Bakan Avcı, siyah-kırmızılı takımın, bütün iç saha maçlarını dolu tribünlere oynadığını anlattı.

Eskişehirlilerin, takımlarını herhangi bir dış desteğe, teşviğe ihtiyaç olmadan gönüllüce desteklediğini ifade eden Bakan Avcı, "Dolayısıyla şehrimizin silüetine katılacak bu yeni stadyum, hem bu güzel coşkulu, gönüllü taraftara hem de bu güzel şehre inşallah çok yakışacak. Şimdiden hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

Engelli sporcuların uluslararası müsabakalardaki başarıları

Türkiye'de açık ve kapalı spor alanlarının, stadyumların sayısı ne kadar çoğaltılırsa sporun yaygınlaşmasının ve gelişmesinin önünün de o kadar açılacağına dikkati çeken Bakan Avcı, engellilerle ilgili sportif faaliyetlerdeki ilerlemeleri buna örnek gösterdi.

Birçok engelli sporcunun, uluslararası müsabakalarda dereceler elde ederek Türkiye'yi başarıyla temsil ettiğini anlatan Bakan Avcı, şunları kaydetti:

"Sporcularımız bütün topluma Basketbol, tenis gibi birçok oyunun, gerekli altyapı oluşturulursa engelliler tarafından da başarıyla oynanabileceğini gösteriyor. Bize düşen, gençlerimizin önünü açmak ve onlara yeteneklerini geliştirecekleri altyapı imkanlarını ve ortamlarını sunmak. Hükümet olarak spora yapılan yatırımı, eğitime yapılan yatırımlar kadar önemli ve öncelikli görüyoruz. Zira spora yapılan yatırım aynı zamanda insana, toplum sağlığına, daha yaşanabilir bir çevreye, çocuklarımızın öz güven kazanmasına, sosyalleşmesine, becerilerinin gelişmesine ve mutluluğuna yapılan yatırımdır."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA