27 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

2013 KPSS sonuçları yayında - KPSS sonuç 2013 - KPSS ÖSYM sonuçları

ÖSYM, KPSS sonuçlarını açıkladı. KPSS sonuçları, ÖSYM tarafından bu akşam yayına verildi.


ÖSYM sonuçlarını sorgulayabilmek için buraya tıklayın.

Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyinde KPSS'ye giren 997 bin 809 adayın tercih yaptığı, kamu kurum ve kuruluşlarındaki boş kadro ve pozisyonlara yerleştirme işlemleri tamamlandı.

Öte yandan Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası'nın (ASO) “Hayata Aşık Balkanlar” isimli turnesinin ilk durağı Bulgaristan oldu. Bulgaristan’da Filibe ve Sofya’da iki konser veren ASO, performansıyla dinleyicilerin beğenisini topladı. Anadolu Üniversitesi’nin Balkanlar'da Açıköğretim ile başladığı eğitim atağı bu turne ile sanatsal bir boyut kazandı. Şef Hakan Şensoy yönetimindeki orkestraya solist olarak Filibe’de Doç. Gökhan Aybulus, Sofya’da ise Doç. Toros Can piyanosu ile eşlik etti. Turne; Bosna Hersek, Kosova, Makedonya, Arnavutluk ve Yunanistan konserleri ile devam edecek.

İlk durak; Filibe

Turnenin ilk durağı olan Bulgaristan’da iki konser verildi. ASO’nun Filibe’de gerçekleştirilen ilk konseri, şehri tepeden gören antik tiyatronun büyüleyici atmosferinde halk ile buluştu. 1 Temmuz Pazartesi günü Türkiye’nin Filibe Başkonsolosluğu’nun himayesinde düzenlenen konsere Başkonsolos Şener Cebeci, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın ile Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Naci Gündoğan ve Prof. Dr. Aydın Ziya Özgür katıldı. Şef Hakan Şensoy yönetimindeki ASO’nun Filibe konserinde solist Doç. Gökhan Aybulus’tu.

Prof. Dr. Davut Aydın, konser öncesi yaptığı konuşmada; Anadolu Üniversitesi’nin sınırlarının ötesine geçen global kampüse sahip dünyanın sayılı üniversitelerinden biri olduğunu vurgulayarak “Yalnızca eğitim alanında değil; kültür ve sanat faaliyetlerini de dünyanın dört bir yanına ulaştırıyoruz. Bu misyonumuzla Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası'nın ‘Hayata Aşık Balkanlar’ konseri ile ortak kültürümüzün bir parçası olan Balkanlarla buluşuyoruz.” dedi.

Filibe Başkonsolosu Şener Cebeci ise konuşmasında şunları söyledi: “Türkiye’den bu kadar geniş bir heyeti görmek bizi mutlu ediyor. Biz Filibe olarak Türkiye’ye çok uzak değiliz. Sizin gibi heyetlerimizi de zaman zaman ağırlama imkânımız oluyor. Ama kültürel etkinlik vesilesiyle bizim kültür coğrafyamız olan bu topraklarda ağırlamak, bu toprakların nağmelerini seslendirecek olmanız bizi ve eminim Filibelileri mutlu edecektir. Her şey gönlünüzce olsun hoş geldiniz sefalar verdiniz."

İkinci durak; Sofya 

Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası ikinci konserini 2 Temmuz Salı günü Sofya’da verdi. Bulgaristan Ulusal Radyosu’nun konser yayını yapmak üzere tasarlanmış büyük stüdyosunda gerçekleşen konser, dinleyenlerin beğenisini kazandı. Konserin izleyenlerinin arasında Bulgaristan'ın Türk ve Bulgar kökenli vatandaşlarının yanı sıra Türkiye’nin Bulgaristan Büyükelçisi İsmail Aramaz, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Naci Gündoğan da vardı. Şef Hakan Şensoy’un yönetimindeki konserin solisti Doç. Toros Can’dı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA