23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kredili KYK sonuçları - 2013 KYK burs sonuçları sorgulama ekranı

KY burs sonuçları sorgulama işlemleri KYK internet sitesinden yapılıyor. Öğrenciler, sonuçları sorgulayabiliyor.


SORGULAMA EKRANININ BİLGİSİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

 

 

- HABERLER - 

Üniversiteleri terörize etmek isteyenlere müsaade etmeyin

Rize"de kendi adını taşıyan üniversitede “sıcak sonbahar” iddialarına değinen Başbakan Erdoğan, rektörlerden üniversitelerin terörize edilmesine izin vermemelerini istedi. Başbakan, olaylara anında müdahale edilmesi gerektiğini kaydederken, disiplin mekanizmasının en güzel şekilde işletilmesini salık verdi.

Başbakan Tayyip Erdoğan, kamuoyunda sonbaharda okulların açılmasıyla birlikte öğrencilerin sokağa döküleceği yönündeki iddialara dikkat çekerken üniversite yönetimlerini uyardı. Üniversiteleri terörize etmek isteyenlere asla müsaade edilmeyeceğinin altını çizen Erdoğan, sandıkta kazanamayacaklarını bilenlerin dağda silahla, meydanlarda molotofbombası ile yürüdüklerini dile getirdi. Erdoğan, “Onun için bizim üniversitelerimizin çatısı altında asla bunlara müsaade edilmemelidir. Orada herkes elinde bilgisayarıyla dolaşmalı, kitabıyla dolaşmalı, bu tür bir şey olduğu zaman da yönetim anında bunlara müdahale etmeli. Elindeki yetkiyi salahiyeti en güzel şekliyle kullanmalıdır. Hiç taviz verilmemeli. Bütün disiplin mekanizmalarını en güzel şekilde işletmelidir.” şeklinde konuştu.

    Memleketi Rize"de bulunan Başbakan, onursal başkanı olduğu ve kendi adını taşıyan Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı"nın ilk meclis toplantısına katıldı. Başbakan Erdoğan burada yaptığı konuşmanın büyük bölümünü üniversitelere ve buralarda verilen eğitime ayırdı. Gezi eylemlerine ilişkin kulislerde konuşulan ‘sıcak sonbahar" senaryolarının yanı sıra nasıl bir üniversite gençliği yetiştirilmesi gerektiği hususunda görüşlerini sıraladı. Önümüzdeki bir ay içinde ilkokullarımızdan üniversitelere kadar tüm eğitim kurumlarının açılacağını belirten Erdoğan, Türkiye"nin genç ve dinamik nüfusuyla dünyada öne çıktığını, ancak bu genç ve dinamik nüfusun en donanımlı bir şekilde geleceğe hazırlanmaması durumunda nüfusun tek başına bir şey ifade etmeyeceğini vurguladı. Türkiye gerçeklerine vâkıf, kendi toplumunu ve dünyayı iyi okuyabilen gençlerin yetişmesinin önemine değinen Erdoğan, şunları kaydetti: “İlkokulun ilk dersinden üniversitenin son gününe kadar bizim çocuklarımıza gençlerimize demokratik kültürü, hoşgörüyü, birbirinin yaşam tarzına saygıyı, birbirinin hayat hakkına saygıyı anlatmamız gerekiyor. Bizim en önemli, aşmamız gereken şey özgürlükler konusudur. Peki özgürlük nedir? Özgürlük istediğin yerde istediğin gibi at oynatmak değildir. Özgürlük, bir başkasının özgürlük alanına kadar o alanda istediğini yapabilmektir. Bu da kamu düzenini bozmak suretiyle değil, kamu düzenine saygı duymak suretiyle. Bir başkasının özgürlük alanına girdiğin anda bu hem kamu düzenini bozmayı hem şiddeti hem kargaşayı getirir. Ve biz bir başkasının özgürlük alanına saygı duyduğumuz zaman bu ülke tutulamaz. O zaman refah, huzur bu ülkemizde egemen hale gelir. İşte bizim şiddetle muhtaç olduğumuz şey budur. Ve bunu başarmalıyız. Biz, çocuklarımızın gereksiz, faydasız, teorik ve pratik maddi ve manevi hiçbir faydası olmayan bilgiyle değil, hayatın kendisiyle donanımlı olarak yetişmesini temin etmekle mükellefiz. Çocuklarımız eğer okudukça, tahsil gördükçe daha da cahilleşiyor, ülkesine milletine, toplumuna, özüne daha da yabancılaşıyorsa orada ters giden bir şey var demektir.”

    Başbakan, ilim adamlarının siyasi ve sosyal olaylar karşısında nasıl tavır alması gerektiği konusuna da değindi. “İlim adamı ilim namusundan, fikir namusundan bedeli ne olursa olsun taviz vermeyen bir insandır.” diyen Erdoğan, “Ben bir siyasetçiyim. Eğer biz bile ilme ters bir şeyi istiyorsak ilim adamının şunu söylemesi en önemli görevidir. ‘Öyle değil böyledir" demesi lazım. El pençe durup ‘Ferman buyurdunuz efendim" dememesi lazım.  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA