17 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

2013 Mamak'ın 'altın yılı' olacak

Mamak Belediyesi, 2013 yılında yeni yatırımlarını vatandaşın hizmetine sunmaya hazırlanıyor.
Mamak Belediyesi, 2013 yılında yeni yatırımlarını vatandaşın hizmetine sunmaya hazırlanıyor. 2013'ün Mamak'ın 'altın yılı' olacağını belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Hayata geçirdiğimiz projeleri 2013 yılı içerisinde vatandaşlarımızın hizmetine sunucağız. Mamak'ın yaşadığı büyük dönüşüm yeni yılda da tüm hızıyla devam edecek" dedi.

Başta Mamaklılar olmak üzere tüm Başkentlilere hizmet edecek büyük yatırımların yapılacağı noktaları seçerken ekonomi odaklı bir strateji uyguladıklarını belirten Akgül, "Yatırımları tek bir merkezde toplamak yerine ayrı ayrı mahallerde inşa ettik. Böylece birçok mahalleyi çekim merkezi haline getirdik" dedi. Projelerden birçoğunun Mamak'ta ilk olma özelliğini taşıdığını belirten Akgül; "Mamaklılar artık yüzmek için ya da spor yapmak için başka yerlere gitmeyecek" dedi.

Bu yıl içerisinde en az 3 gençlik merkezi Mamak'ta hizmet vermeye başlayacak. Başak, General Zeki Doğan ve Yeşilbayır Gençlik Merkezleri yeni yılda Mamaklı gençlerin hizmetinde olacak. Başak Mahallesi Spor Kompleksi'nin temeli geçen ağustos ayında atıldı. Basketbol, hentbol ve voleybola hizmet verecek tesis, 2013'te kapılarını açacak. Türközü Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi inşaatı, 2011 Ağustos ayında başladı. Yeni yılda tamamlanması hedeflenen ilk projelerden biri. Tesiste 12 ay boyunca her yaştan Mamaklı spor yapabilecek.

Temeli geçen yıl Ağustos ayında atılan Türközü Semt Stadı 2013 yılında hizmete girecek. Uluslar arası standartlarda inşa edilen tesiste 3 bin kişilik kapalı oturma alanı, 650 metre koşu yolu, tüm ihtiyaçlara cevap verecek sosyal donatılar yer alacak. Temeli Mayıs 2012'de atılan tesis 2013 yılı içerisinde hizmet vermeye başlayacak. 4 bin 250 kişilik kapasiteye sahip olacak. Mamak Kapalı Spor Salonu, her türlü etkinliğe ve uluslar arası müsabakalara ev sahipliği yapacak. Tesiste fitness salonları, kafeteryalar, saunalar, localar, sporcu ve hakem odaları ve sağlık odaları bulunuyor. Tesis Mamak'ta eksikliği hissedilen önemli yatırımlar arasında yer alıyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA