23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Adını Büyük İskender'in kız kardeşinden alan kent hangisidir?

Türkiye'nin gelmiş geçmiş en çok izlenen yarışma programlarından birisi olan Kim Milyoner Olmak İster yarışması sürüyor.


Kenan Işık'ın bugün yarışmacısına sorduğu Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında sorulan sorunun cevabı Selanik...

Öte yandan haberimize magazin turu ile devam ediyoruz.

- MAGAZİN TURU -

engiz Semercioğlu sanatçılara uygulanacak ambargonun bununla da sınırlı kalmayacağı görüşünde. Semercioğlu TRT'nin de Gezi Parkı'ndaki oyuncuların rol aldığı bir diziyi kabul etmeyeceğini yazdı:

Resmi olarak elbette böyle bir şeyi söylemeyecek, kabul etmeyecekler Ama yapılacak küçük toplantılarda bazı oyuncuların üzerinin hemen çizileceğini hepimiz biliyoruz.

TRT'nin sevilen dizilerindeki oyuncuların da çapulcu çıktığını yazan Semercioğlu, Seksenler ile Leyla ve Mecnun dizisi oyuncularını da hatırlattı ve uyardı: Yani diyeceğim şu ki TRT ve devlet kurumları bu işten sonra cadı avı başlatırsa çalışacakları, rol verecekleri oyuncu bulamazlar.

Osmanlı'ya biber gazı
TRT 1'de yayınlanan 'Osmanlı Tokadı'ndan Gezi Parkı göndermesi..

Gezi Parkı eylemlerine damga vuran biber gazı; TRT 1'de yayınlanan 'Osmanlı Tokadı' dizisine konu oldu. Osmanlı dönemini mizahi bir dille anlatan dizide polisler; Yeniçeriler'i biber gazı sıkarak dağıttı. Biber gazı sahnesinin, yönetmen Mustafa Şevki Doğan tarafından diziye sonradan eklendiği öğrenildi. Doğan, daha önce 'Ustura Kemal' dizisinde de bir sahnede okunan ezanı değiştirmekle suçlanmış ve kamuoyundan özür dilemişti.

Erdoğan'la görüşmekten vazgeçti
Athena Grubu'nun solisti Gökhan Özoğuz Gezi Parkı olayları kapsamında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelecekti.

Ünlü rock'çı görüşmeye gitmekten vazgeçti. Gökhan Özoğuz düşüncelerini Twitter üzerinden dile getirdi.

Özoğuz, sayfasına, "Özür dileyerek kurunun yanında yaşın da yandığı bu süreci benden daha iyi ifade edecek üstadlarımıza öncelik tanınması gerektiğine inanıyorum" notunu düştü.

Öte yandan Cem Yılmaz'ın paylaştığı mesaj rekor kırdı.

Taksim Gezi Parkı olaylarında en çok kullanılan sosyal ağ twitter olarak ön plana çıktı. Gezi parkı olayları sırasında Türkçe tweet sayısı günlük 18.8 milyona yükselerek rekor kıran bir rakam ortaya çıktı.

Gezi Parkı olaylarında en çok Cem Yılmaz'ın paylaştığı bir tweet rekor kırdırdı.

Ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın bir çok takipçisi olduğundan dolayı paylaştığı bir tweet Türkiye kategorisinde bir ilk olarak tüm zamanların 'Retweet (RT)' rekorunu kırdı.

Cem Yılmaz'ın Tweet'i şöyleydi: Yahu şu gaz sıkma işini bi bitirin. Bu insanlar düşman mı? Kaç yerden mesaj geliyor ölücez diye günahtır ayıptır ya! Kimi kim...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA