23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

AK Parti Mersin Milletvekili Uzun: Tarsus bir üniversiteyi hak ediyor

Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, bir zamanlar dünyanın ilk üniversitelerinden birinin bulunduğu Tarsus'ta şimdi üniversite olmadığını belirterek, ilçenin potansiyeliyle üniversiteyi hak eden bir kent olduğunu söyledi.
Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, bir zamanlar dünyanın ilk üniversitelerinden birinin bulunduğu Tarsus'ta şimdi üniversite olmadığını belirterek, ilçenin potansiyeliyle üniversiteyi hak eden bir kent olduğunu söyledi.

        AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, Tarsus Muhtarlar Derneği'ni ziyaret ederek, ilçeye yapılan ve yapılacak olan hizmetler konusunda bilgi verdi. Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, Muhtarlar Derneği Başkanı Ömer Özcan ve Yönetim Kurulu'nu ziyaretinde, öncelikli olarak geçtiğimiz hafta gerçekleştirdikleri Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e yaptıkları ziyaretle ilgili bilgi aktardı.

        Dünyanın ilk üniversitelerinden birinin Tarsus'ta kurulduğunu, ancak şu anda üniversitesinin bulunmadığını belirten Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun, ''Tarsus gerek nüfusu, gerek tarihsel ve kültürel geçmişi ve öğrenci potansiyeliyle üniversiteyi hak eden bir kent. Doğup, büyüdüğümüz ve yaşadığımız Tarsus'a mutlak surette bir üniversite kurulması gerektiğini gerekçeleriyle Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül'e arz ettik. Bize yardımcı olacağını söyledi. Biz de önümüzdeki süreçte akademik ve bilimsel gerekçeleri içeren bir proje dosyamızı hazırlayıp, Sayın Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız, Tarsus heyeti olarak bizlere büyük yakınlık gösterdi. Kendisine teşekkür ederiz. Tarsus Üniversitesi için bilimsel verilere dayalı akademik bir çalışma yapacağız. Hazırlayacağımız projeyi de Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz. Bu konuda tüm meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve Tarsus halkı olarak birlik ve beraberlik içinde hareket edeceğiz.'' diye konuştu.

        AK Parti iktidarı olarak Tarsus'a şu anda SGK hizmet binası, adliye sarayı, maliye sarayı ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi gibi çok önemli kamu kurumu binalarının yapıldığını ve çok kısa bir süre sonra bunların hizmete gireceğini belirten Milletvekili Uzun, ''Tarsus Kazanlı kıyı şeridi Turizm Bölgesi, Çukurova Havaalanı, Gülek Karboğazı Turizm Bölgesi'nde temel atma çalışmalarına bir süre sonra başlanılacak. Yenice'ye yapılmakta olan Lojistik köy bilindiği gibi Türkiye'nin en büyük lojistik köylerinden birisi. Bu devasa hizmet eserleri sadece tarsus ve Mersin'e değil, tüm Çukurova bölgesine büyük katkılar sağlayacak.'' ifadelerini kullandı.

        Uzun, şunları söyledi: ''Tarsusumuza 600 yataklı akıllı hastane diye adlandırılan yeni bir kampüs devlet hastanesi yaptıracağız. TOKİ marifetiyle yapılacak yeni hastanenin yeri olarak 82 Evler Mahallesi'nde bulunan eski Topraksu Araştırma Enstitüsü'nün lojmanlarının bulunduğu alanını belirledik. 120 milyon liraya mal olacak olan yeni devlet hastanesinin arsası üzerinde 8 bine yakın aracın park edileceği otopark alanı ile ilgili sorunu çözmeye çalışıyoruz. Tarsus ve Tarsus halkı hizmetin en iyisini hak ediyor. Biz de Tarsus'a hizmet noktasında var gücümüzle çaba gösteriyoruz.''

        Muhtarlar Derneği Başkanı Ömer Özcan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, karşılıklı fikir alışverişinin faydalı olduğunu söyledi ve muhtarların sorunlarını anlattı. Başkan Ömer Özcan ve yönetim kurulu üyeleri, köylerin çeşitli sorunları hakkında Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun'u bilgilendirdi ve gösterdiği ilgiden dolayı kendisine teşekkür etti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA