22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Ankara Valiliği, 'kar erimesi sonrası' sel uyarısı yaptı! - 16:47

Meteoroloji'nin hava tahmin raporlarında, hava sıcaklığının artacağına dikkat çekildi ama...


Ankara Valiliği, kar erimesi sonrası sel uyarısı yaptı. Meteoroloji'nin hava tahmin raporlarında, hava sıcaklığının artacağına dikkat çekilerek, "Kar erimeleri, su taşkınlıklarına sebep olabilir." denildi.

Ankara Valiliği, pazar gününden itibaren sıcaklıkların artmasıyla karların erimesi sonucu oluşacak su taşkınlıklarının hayatı olumsuz olarak etkilememesi amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarına uyarıda bulundu.

Valilik açıklamasında, hafta başından itibaren bölgede devam eden kar yağışı ve oluşan kar kalınlığının diğer yıllara oranla fazla olması nedeniyle, pazar gününden itibaren hissedilir derecede artışı beklenen sıcaklığın kar erimelerinde etkili olacağını belirtti. Karların erimesiyle oluşabilecek su taşkınlarının tarım alanları ile genel hayatı olumsuz etkileyebileceği değerlendirilerek ilgili kuruluşların hazırlıklarını gözden geçirmelerini istedi.

Valilik, kar erimeleriyle ilgili tüm kurum ve kuruluşlardan bu durumu dikkatle ve yakından izlemelerini, buna ilişkin tertip ve tedbirlerin hazır hale getirilmesini bir kez daha uyararak istedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA