23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bakan Dinçer: Her yıl 20 bin sağlık personeline ihtiyaç duyuyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, "Ülkemizde her yıl 20 bin sağlık personeline ihtiyaç duyuyoruz ve bunu yetiştirmek üzere hızla sağlık meslek liselerini yaygınlaştırıyoruz.
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, "Ülkemizde her yıl 20 bin sağlık personeline ihtiyaç duyuyoruz ve bunu yetiştirmek üzere hızla sağlık meslek liselerini yaygınlaştırıyoruz." dedi.

Bir dizi açılış için geldiği Amasya'da, Anadolu Sağlık Meslek Lisesi temel atma törenine katılan Bakan Dinçer, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'de en önemli problemlerden bir tanesinin kaliteli meslek eğitimi eksikliği olduğunu söyledi. Dinçer, "Gerçekten bu zamana kadarki mesleki eğitimde yapılan uygulamalar en çok piyasanın ihtiyacına uygun bilgi ve becerilerle çocuklarımızı donatmayışımız şeklinde olmuştur." dedi.

Eğitim alanında, piyasayla ilgili uyumsuzluklardan kaynaklanan ciddi sorunların olduğuna dikkat çeken Bakan Dinçer, "Bu sorunları çözmek için ciddi adımlar atıyoruz. Bu konuda sağlık meslek lisesi öğrencileri çok şanlılar. Çünkü bu liseler hem piyasa ihtiyaçlarına cevap verecek bilgi ve becerilerin donanması açısından, hem de mezun olduktan sonra istihdam edilme açısından en şanslı alanlardan bir tanesidir. Ülkemizde her yıl 20 bin sağlık personeline ihtiyaç duyuyoruz ve bunu yetiştirmek üzere hızla sağlık meslek liselerini yaygınlaştırıyoruz.
Üstelik bu o kadar rağbet görüyor ki, mesleki alanda çok fazla özel sektör olmamasına rağmen en çok açılan okullardan bir tanesi bu liseler oluyor." ifadelerini kullandı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA