19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Başbakan Tayyip Erdoğan açıklama - Başbakan Tayyip Erdoğan konuşması

Başbakan Tayyip Erdoğan açıklama yaptı. Erdoğan'ın açıklaması ayrıntılarıyla Haber Aktüel'de yayınlanıyor.


Bütçe kabul edildi. Tabi burası çok manidar. Muhalefetin ne kadar ciddi olduğunu, yaklaşım koyduğunu izleme bakımından, oylamaya ben önem veriyorum. Zira iktidar bütçesine bazı arkadaşlarımızın görevleri sebebiyle katılamamasına rağmen 318 oyla desteğini verirken, muhalefet 220"nin 117"siyle ancak orada bulunabildi. Yani bağırmaları çağırmaları hiçbir şeyleri oradaki oya yansımıyor. Bunların bu ülkede yasama organını ne kadar ciddi tuttuklarını ortaya koyması bakımından büyük önem arz ediyor. Yapılan tüm çirkin girişimlere, sözlü fiili saldırılara rağmen AK Parti grubu bütçe görüşmelerini sürdürdü ve sonuçlandırdı. Bir kez daha AK Parti grubumuza şükranlarımızı ifade ediyor, 2014 bütçesinin hayırlara vesile olmasını Allah"tan niyaz ediyorum.

Dün Pakistan dönüşü bizi karşılayan Ankaralı kardeşlerime teşekkür ediyorum. eksi altı derece soğuğa rağmen bizi bekleyen kardeşlerimize, buradan özellikle teşekkür ediyorum. bize itimat eden, güvenen, 11 yıldır yanımızda arkamızda duran her bir kardeşime sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

Daha bu yola çıkarken, milletimize bir söz verdik. Mahcup olmayacağız dedik, etmeyeceğiz dedik. milletimize ülkemize hayal kırıklığı yaşatmayacağız dedik. 11 yıldır hükümet görevimizde bu sözümüzü tuttuk. Mahcup olmadık, etmedik. Buradan aziz milletime bizi ekranları başında izleyen tüm kardeşlerime bir kez daha bunun sözünü veriyorum. Milletim gönlünü ferah tutsun. Biz her zaman hakkı söylemeye, doğruya doğru eğriye eğri demeye devam edeceğiz. Halkın önünde hesaba çekileceğimizi biliriz. Mahşer de hesaba çekileceğimizi de biliriz. Her adımı bu anlayışla bu korkuyla atarız. Bizi bu makamlara getiren, on bir yıl bizi burada tutan en başta dürüstlüğümüzdür. Yolsuzluklar karşısındaki sert tavizsiz duruşumuzdur. AK Parti yolsuzluklara göz yummaz. Zira bunu yaparsa varoluş zeminini ortadan kaldırmış olur.

Erdoğan şunları söyledi:

"Konuşmamın hemen başında, önceki gün İzmir'de meydana gelen elim kazada şehit olan tüm personelimize Allah'tan rahmet diliyorum. Alaybey tershanesinde Değirmendere römorkörünün yan yatması sonucu bir başçavuşumuz, yedi denizci erimiz ve iki sivil personelimiz şehit oldu. Kaza ile ilgili, ilgili birimlerimiz gerekli incelemeleri başlattılar. 10 şehidimize tekrar allah'tan rahmet diliyorum.

22 Aralık'ta Sarıkamış'tan başlayan harekatın 99.yıldönümüdür. Çetin kış şartları yüzünden çok vahim bir hadise yaşanmıştır Sarıkamış'ta. Benim büyük dedemde bu harekat da şehit olmuştur. 99.yılında bir kez daha saygıyla anıyoruz tüm şehitlerimizi...

Mehmet Akif Ersoy'u vefatının 77. senesinde bir kez daha saygıyla anıyoruz. Bize İstiklal Marşı gibi Safahat gibi güzel eserler bıraktığı için bir kez daha anarak mekanı cennet olsun diyoruz.

2013 yılı bütçesi geçtiğimiz hafta Meclis'te kabul oldu. Burası çok manidar ben muhalefetin bu bütçeye nasıl baktığı açısından oylamayı önemli buluyorum. Muhalefet bu oylamaya katılım açısından önemli buluyorum.

Sözlü tüm saldrılara rağmen AK Parti grubu büyük bir ciddiyetle görüşmeleri sürdürdü ve başarılı bir şekilde bütçeyi meclisten geçirdi."

ARKAMIZDA DURAN VATANDAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİM

Sözlü tüm saldrılara rağmen AK Parti grubu büyük bir ciddiyetle görüşmeleri sürdürdü ve başarılı bir şekilde bütçeyi meclisten geçirdi.

Pakistan ziyareti öncesi de Karadeniz'de toplu açılış törenleri gerçekleştirdik. Bu yolculuğumuzda önce Samsun'a indik orada binlerce Samsunlu kardeşimize havalimanında seslendik. Ardından da Ünye'de on binlerce Ünyeli ile bir arada oldu. Aynı manzara Fatsa ve Ordu'da buradaki kardeşlerimizle oralarda bir arada olduk.

Pazar günü Giresun'a geçtiğimizde yine tarihi bir manzara ile karşılaştık. Partimiz kurulduğundan beri hiç görmediğimiz bir kalabalığı burada gördük. Yaklaşık 50 bin kişi bizi karşıladı.

Akşam saatlerinde Trabzon'a geçtiğimizde de havalimanın da binlerce kardeşimiz bizi karşıladı. Samsun Ordu, Giresun ve Trabzon'daki tüm kardeşlerime ahde vefalarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.

Ankara'da da Pakistan dönüşünde -6 derece soğukta bizi karşılayan ve arkamızda duran her bir vatandaşımıza sonsuz şükranlarımı sunuyorum.

BİZİ BUGÜNLERE DÜRÜSTLÜĞÜMÜZ ULAŞTIRDI

Milletimize mahcup olmayacağız. milletimize hayal kırıklığı yaşatmayacağız dedik. 11 yıl bu sözümüzü tuttuk. AK Parti yolsuzluklara müsade etmez göz yummaz. Bizi bugünlerimize dürüstlüğümüz ulaştırdı. Bundan asla taviz vermeyeceğiz.

Bize okul yıllarımızda hocalarımız hep şu öğüdü verirlerdi sizin hayat şeritiniz bembeyaz derdi eğer bir kere bile hata yapsanız o şeritin üzerindeki en küçük bir siyahlık dikkat çeker derlerdi.

Bizim AK Parti olarak da tertemiz olan sicilimizin üstündeki en ufak bir çamur en küçük bir leke dikkat çeker biz de bu lekeyi hemen temizleriz.

Bizim başkalarını örnek almamıza gerek yok. Sicili siyah olanlar bize örnek olamazlar.

AYRINTILAR GELİYOR...

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA