23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Başbakan Erdoğan: Taksim'i boşaltacağız

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Taksim'i mutlaka boşaltacaklarını söyledi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Taksim'i Boşalttınız. Boşaltmadığınız takdirde bedeli ne olursa olsun, Kılıçdaroğlu'na rağmen, terör örgütlerine rağmen burayı boşaltacağız." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kazlıçeşme Meydanı'nda 'Milli İradeye Saygı' mitinginde vatandaşlara seslendi. Başbakan Erdoğan, "Bana günlerce heyetler, sanatçılar geldi. 'Taksim platformundanız' dediler. Ben milletim adına bunlarla görüşme yaptım. Kendileriyle görüştük. Niye bu gençlerin burada durduğunu sordum. Yeşili korumak için mi duruyor? Eğer yeşili korumak için duruyorsa şu anda yargı sürecinde. Yargı sürecine söyleyen bir iktidar var. Şu anda yargının kararını bekliyoruz bu bir. İki, velev ki yargı kararı lehimize verdi. O zaman da plebilisit yapalım, halkımıza gidelim diyoruz. Ne deseler beğenirsiniz. Büyük bir çoğunluğu 'evet' dedi. Fakat çok enteresan. Dışarıya çıktılar bir bayan ne dese beğenirsiniz? Üzüldüm. Önce saygı duydum ama sonra saygımı kaybettim. Çünkü dürüst davranmadı. Dedi ki 'içeride bize böyle bir teklif yapılmadı' televizyonda bizzat kendi ağzından dinledik. Eğer halk diyorsa ki Taksim'de biz şehir müzesi istemiyoruz. Şehir müzesi de yaparken Taksim'i yakıp yıkmayacağız. 600 ağacın 500'ünü koruyacağız. 100'ünü de söküp ayalaştırmanın içerisinde onları kullanacağız." şeklinde konuştu.

Başka bir grubu daha kabul ettiklerine değinen Erdoğan, "Görüştüklerimden çoğu bunun güzel olduğunu söylediler. 'Tamam o zaman bu akşam gider gitmez söyleyin Gezi Parkı'nı boşaltsınlar.' dedim. Bu parklar artık işgal altında olamaz. Benim artık sabrım buraya kadar geldi. Boşalttınız boşaltmadığınız takdirde bedeli ne olursa olsun 'Kılıçdaroğlu'na rağmen, terör örgütlerine rağmen burayı boşaltacağız.' dedim. Şu anda Gezi Parkı, Taksim Meydanı boşaltılıp temizlendi. " ifadelerini kullandı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA