20 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

BDP'li Tuncel ile PKK'lı molotofçu yan yana görüntülendi - 08:43

Protesto gösterilerinde BDP'li Sebahat Tuncel iye PKK'lı molotofçu yan yana durdukları ortaya çıktı.


19 Nisan'da İstanbul Taksim'de çekilen o fotoğrafta BDP'li Bağımsız İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel ile PKK'lı molotofçu yan yana görülüyor.

Yüksek Seçim Kurulu'nun nisan ayında 12 BDP'linin bağımsız milletvekilliği adaylığını iptal etmesi üzerine çıkan olaylarda istihbarat birimleri tarafından çekilen bu fotoğrafa Sabah gazetesi ulaştı.

Yüzlerini puşi ile gizleyen PKK'lı eylemcilerden biri, elindeki molotof kokteylini yakıp atmaya hazırlanıyor. Bu sırada yanındaki bazı kişiler molotofçuya müdahale ederken, Sebahat Tuncel izliyor.

Tuncel o eylem sırasında yaptığı konuşmada, "Ankara'da siyaset yapamazsınız deyip, dağ yolunu mu gösteriyorsunuz. Türkiye'de 20 milyon Kürt var. 20 milyonu da tutuklayacak mısınız? Türkiye, Kürt sorununun çözümünü istemiyor. Halkların çatışmasını istiyorlar" demişti.

Tuncel'in bu sözlerinin ardından grup, Aksaray'a doğru yürüyüşe geçiyor. Tuncel'e birkaç adım uzaklıkta görülen 4-5 PKK'lının arasında birinin elinde molotof kokteyli görülüyor. Yürüyüşe katılanlardan biri, yüzünü gizleyen militanı 'yapma' diye uyarıyor. 

Sebahat Tuncel ise olanları izlemekle yetiniyor. Birazdan o molotof kokteyli ateşlenecek ve muhtemelen polislere doğru fırlatılacak. Bu an, bir istihbarat görevlisi tarafından belgeleniyor. Polis şimdi bu fotoğraftaki molotofçuyu ve suç ortaklarını arıyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA