24 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Beşiktaş 1 Mayıs'ta savaş alanına döndü!

Beşiktaş Meydanı'nda toplanan gruba polis müdahale etti.


Beşiktaş Meydanı'nda toplanan, aralarında CHP ve KESK üyelerinin de bulunduğu gruba, polis müdahale etti.

Beşiktaş Meydanı'nda CHP, ÖDP, KESK, Halk Evleri, Yol-İş Sendikası üyelerinden oluşan kalabalık grup, Taksim Meydanı'na doğru yürümek istedi. Polis, gruba dağılmaları yönünde uyarıda bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı'nın da aralarında yer aldığı partililer, polis yetkilileriyle görüştü. Yürüyüşe izin vermeyen güvenlik güçleri, grubun dağılmaması üzerine tazyikli su ve gaz kullandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, müdahaleye tepki göstererek, meydanda bulunan otobüsten gruba seslendi. Alandaki 3 kişinin gazdan etkilendiğini ifade eden Tekin, ambulans için aradıkları 112 Acil Servis ekiplerinin yanıt vermediğini ileri sürdü. Bu arada, vapur iskelesi önünde toplanan Türk Metal Sendikası üyeleri de   bekleyişlerini sürdürüyor. Sendika otobüsünden yapılan anonslarda, üyelerin olaylara karışmaması yönünde sık sık uyarı yapılıyor.       

MECİDİYEKÖY'Ü SAVAŞ ALANINA ÇEVİRDİLER

Mecidiyeköy'de 1 Mayıs nedeni ile toplanan grup, ortalığı savaş alanına çevirdi. Yüzleri maskeli olan ve ellerinde taş ile sopa bulunan gruba polis tazyikli su ve gaz bombası ile müdahale etti. Uyarılara rağmen dağılmayan eylemciler, polise ve yoldan geçen araçlara taş attı. Bölgedeki gerginlik sürüyor.

YARALILAR HASTANEYE KALDIRILDI

İstanbul'daki 1 Mayıs gösterilerinde yaralananlar Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Ambulanslarla hastaneye getirilenlerden bazılarının durumunun ağır olduğu gözlendi. Bu arada 1 Mayıs'ta görev yapan bazı gazeteciler de çeşitli yerlerinden yaralandığı için hastaneye geldi. Bu arada, Şişli'deki gösterilerde polisin müdahalesi olaylardan kaçan bazı göstericiler, hastane önünde de eylem yapmaya çalıştı. Göstericiler, bankların yolların üzerine koyarak arabaların geçmesine engel olmaya çalıştı. Öte yandan ambulanslarda çalışan şoför ve hemşireler, biber gazından etkilenmemek için maske taktı.

OLAYLARDA 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada izinsiz 1 Mayıs kutlamaları sırasında çıkan olaylarda 2 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Yapılan açıklamada, "Küçük marjinal gruplara yapılan müdahalelerde 2 kişi gözaltına alınmış olup yaralanan bir yurttaşımız yoktur. Güvenlik güçlerimiz görevlerini çok dikkatli ve özenli bir şekilde sürdürmektedir" denildi.

POLİS DOLAPDERE'DE MÜDAHALE ETTİ

Taksim'de 1 Mayıs'ı kutlamak için ısrar eden gruplar, Dolapdere'den Taksim'e çıkmak istedi. Polisin izin vermemesi üzerine grup, taşlarla saldırdı. Polis de biber gazı ve tazyikli suyla karşılık verdi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA