20 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Bolu Valisi Özçimen: Hedefimiz eğitim kalitesini artırmak

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, eğitim kalitesini artırmak amacıyla il genelinde uygulamaya konulan projeler hakkında bilgi verdi.
Bolu Valisi İbrahim Özçimen, eğitim kalitesini artırmak amacıyla il genelinde uygulamaya konulan projeler hakkında bilgi verdi. Vali Özçimen, hedeflerinin eğitim kalitesini arttırmak olduğunu söyledi.

    Vali İbrahim Özçimen, "Eğitimin kalitesini artırmak, öğrenci sorunlarını tespit etmek ve çözümlemek amacıyla, okullarımızdaki Rehber Öğretmenler tarafından yılsonuna kadar tüm öğrencilerimiz ile görüşme yapılacak." dedi.

    İl merkezinde ve ilçelerde 28 ortaokulunda kurslar açıldığını kaydeden Vali Özçimen, "2012-2013 Eğitim-Öğretim yılında yürürlüğe giren 4+4+4 zorunlu eğitim kapsamında 5. Sınıfların ders saatleri çoğaltıldığından diğer sınıflarla haftanın 4 günü 1 saat, haftanın 1 günü 100 dakika farklılık vardı. Bu nedenle ilçelerimizde ve İl merkezinde 28 ortaokulda Matematik, Fen ve Teknoloji, İngilizce, Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınavlara hazırlama ve yetiştirme kursları açılmıştır. Bunun yanı sıra Müzik, Atletizm ve satranç kursları da açılmıştır. Toplam 1855 Öğrenci bu kurslardan yararlanmaktadır." dedi.

    Abant İzzet Baysal Üniversitesi işbirliği ile öğrencilere kariyer eğitimi verildiğini ifade eden Vali Özçimen, "Eğitimin kalitesini artırmak ve öğrencileri hayata hazırlamak için Abant İzzet Baysal Üniversitesi işbirliği ile LYS ve SBS sınavlarına girecek öğrencilerimize yönelik Kariyer Eğitimi verilmeye başlanmıştır. Bu kapsamda 6 Kasım 2012 tarihinde 350 öğrenci üniversitemizin kariyer günlerinde yapılan etkinliklere katılmıştır. Bu çalışmalar özverili üniversite hocalarımız tarafından yıl boyunca sürdürülecektir." dedi.

    Çanakkale ve Kurtuluş savaşında şehit olan Bolulu şehitlerin okullardaki torunlarının tespit edilerek Çanakkale'ye götürüldüğünü belirten Vali Özçimen, "Şehitlerimize olan vefa duygusu gereği Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı'nda şehit olan Bolulu şehitlerin okullardaki torunlarından tespit edilen 25 öğrenci ecdatlarını ziyaret için gezi düzenlenerek Afyonkarahisar ve Çanakkale'ye götürüldü." şeklinde konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA