20 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Büyükaslan: Eğitimde görülmemiş yatırımlara şahit oluyoruz

Adıyaman Belediye Başkanı M.
Adıyaman Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan, AK Parti iktidarları döneminde eğitimde, cumhuriyet tarihi boyunca görülmemiş yatırımlara şahit olduklarını söyledi.

        İstişare toplantısı için Adıyaman'a gelen Milli Eğitim Bakanlığı heyeti, Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan'ı makamında ziyaret ederek, bir süre sohbet etti.

        Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Din Öğretimi Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Aycan başkanlığındaki heyette, MEB Grup başkanları Hülya Ertürk Koç, İsmail Demir, Mehmet Ata Öztürk, Şennur Çetin, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan ve Yardımcısı Ahmet Alagöz de yer aldı.

        Ziyarette konuşan MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Aycan, "Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki üst yöneticiler 11 ayrı gruba ayrılarak, ocak ayında illerle istişare toplantısına başladı. Biz de 4 grup başkanı arkadaşımızla birlikte Adıyaman'a geldik. Adıyaman ili ve bunun dışında Güneydoğu'daki 9 ili kapsayan istişare toplantısı için buradayız. İl Milli Eğitim müdürleri ve ilçe Milli Eğitim müdürleri olmak üzere, toplam 150 kişiyle 2 günlük yapmış olduğumuz çalışma gayet verimli geçti. Bize ev sahipliği yapan Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teşekkür ediyorum. Gerçekten verimli bir çalışma yapıldı. Bunun dışında Kâhta ve Adıyaman merkezdeki bazı okullarımıza ziyarette bulunduk." dedi.

        Ziyaretle ilgili memnuniyetini dile getiren Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan ise "AK Parti hükümeti döneminde bütün alanlarda olduğu gibi eğitim alanında da cumhuriyet tarihi boyunca görülmemiş yatırımlara şahit oluyoruz. İlk defa Milli Eğitim bütçesinin, Milli Savunma bütçesinin önüne geçtiği yılları yaşadık ve gördük. Yatırımlar dolu düzgün devam etmektedir. Adıyaman'daki istişare toplantısının başta Adıyaman olmak üzere, bölge illerine büyük katkı sağlanacağına, eğitim alanında büyük bir hamle yaşanacağına inanıyorum. Ziyaretten dolayı kendilerine teşekkür ediyorum.

        Büyükaslan, ziyaretin sonunda MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Aycan'a Cendere Köprüsü figürü hediye etti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA