16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Canik Başarı Üniversitesi TRT OKUL'a konuk oldu

Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir, TRT OKUL kanalına konuk oldu.
Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir, TRT OKUL kanalına konuk oldu.

        ÖSYM tarafından sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra TRT OKUL kanalındaki 'Rektörler Anlatıyor' programına katılan Canik Başarı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yunus Bekdemir programda yaptığı konuşmada, milyonlarca öğrenci için şimdi sıranın en isabetli tercih yapmaya geldiğini belirtti.

        "Tercih edeceği üniversite ile geleceğini şekillendirecek olan gençlerimize, sahip olduğumuz seçenekleri anlatmak için Samsun'da ve bölgemizdeki birçok ilde tercih çadırları kurduk ve bütün şehirlerimize tercih uzmanı arkadaşlarımızı gönderdik." diyen Bekdemir, sözlerine şöyle devam etti: "Üniversitemizin ilk yılı olmasına rağmen çok yoğun bir ilgiyle karşılaştık. 4 fakülte 7 bölümle başlayacağımız ilk yılımızda öğrencilerimize 4 yıl boyunca sabit ücret garantisi veriyoruz. Samsun tam bir üniversite şehri denizi, dağları ve yeşilliği ile birçok sporun ve etkinliğin yapılabildiği güvenli bir şehir, ilk öğrencilerimiz bu etkinlikler için kulüpleri bizzat kurarak şehrimizin sosyal kültürel hayatına kulüp faaliyetleriyle katkıda bulunacaklar, aynı zamanda kendi donanım ve becerilerini artıracaklar."

        Prof. Dr. Yunus Bekdemir, Samsun'un tam bir üniversite şehri olduğunu belirterek, dağları, yeşilliği, denizi ile birçok sporun yapılabildiği güzel bir şehirde okuma imkanı sağladıklarını vurguladı. Rektör Bekdemir, "İlk öğrencilerimiz, 4 yıl sabit ücret garantisinden faydalanacaklar. Şehrin güzelliklerini kuracakları kulüpler aracılığıyla hem yaşayacak, hem de sosyal ve kültürel hayata katkıda bulunacaklar. Böylece kendi donanım ve becerilerini de artırmış olacaklar." dedi.

        TRT'nin bu programla önemli bir kültür hizmeti yaptığını ifade eden Prof. Dr. Yunus Bekdemir, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'e ve Televizyon Dairesi Başkanı Dr. Nimet Ersin'e teşekkür etti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA