16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

CHP bir çıkış yolu arıyor - 07:25

İklim Bayraktar'ın iddialarıyla zor günler geçiren CHP çıkış yolu arıyor.


Kılıçdaroğlu, dün TBMM'deki makamında Genel Sekreter Tamaylıgil ve Genel Başkan Yardımcısı Tekin'le özel bir görüşme yaptı. Çıkışta gazetecilerin Bozdağ'ın çağrısıyla ilgili soruları üzerine, "Dedikoduyla bu işler gitmez." ifadesini kullandı. CHP lideri Kemal KılıÇdaroğlu, Oda TV muhabiri Bayraktar'ın, kendisine AK Partili üst düzey bir yöneticiyle ilgili iddiaları aktardığını öne sürmüştü. Bunun üzerine AK Parti Grup Başkan Vekili Bekir Bozdağ'dan, "Eğer siyasi ahlak ve namusun varsa o ismi açıkla." şeklinde sert bir çıkış gelmişti. Fakat Kılıçdaroğlu dün sessiz kaldı, bir açıklama yapmadı.

Oda TV muhabiri İklim Bayraktar'ın iddialarıyla sarsılan CHP, bir çıkış yolu arıyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, önceki gün yaptığı açıklamada, Bayraktar'ın kendisine üst düzey bir AK Partili ile ilgili iddialardan söz ettiğini öne sürerek topu iktidar partisinin sahasına attı. Fakat AK Parti'den çok sert bir karşılık geldi. Grup Başkan Vekili Bekir Bozdağ, CHP liderine, "Eğer siyasi ahlak ve namus sahibi bir genel başkansanız, o ismi açıklarsınız." çağrısı yapmıştı. Bunun üzerine gözlerin çevrildiği Kılıçdaroğlu, dün sessiz kalmayı tercih etti. Gazetecilerin konuyla ilgili soruları üzerine kısa bir açıklama yaptı: "Dedikoduyla bu işler gitmez."

Bozdağ'a cevap, CHP Genel Başkanı'ndan değil kurmaylarından geldi. Ancak bu ismin kim olduğu açıklanmadı. Parti sözcüsü Bihlun Tamaylıgil, dün parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Bekir Bozdağ'ın çağrısıyla ilgili sorulara, "Kötü söz sahibinindir her zaman. Bir iddiası olan, iddiayı ortaya koyan ve eğer belli kayıtlarla dile gelen bir iddia ise o kayıtları inceler ve ona göre cevabını bulurlar.'' cevabını verdi. İklim Bayraktar'ın iddialarının ardından Kılıçdaroğlu ile eski Genel Başkan Deniz Baykal arasında herhangi bir görüşmenin olup olmadığı sorusuna karşılık, bu konunun MYK'nın gündeminde olmadığını söyledi. Bihlun Tamaylıgil, Bayraktar'ın iddialarına ilişkin kayıtlardan söz edildiğini hatırlatarak, "Yetkili merciler bu kaydı incelesinler, içeriğinde ne varsa değerlendirsinler, ortaya çıkarsınlar.'' dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi de Oda TV çalışanı İklim Bayraktar üzerinden yürüyen tartışmanın tarafı olmadıklarını ileri sürdü. Bekir Bozdağ'ın da o çağrıyı Kılıçdaroğlu'na değil savcılara yapması gerektiğini savundu. Meclis'te bir basın toplantısı düzenleyen Hamzaçebi, Baykal'ın 'Bayraktar ile görüşmesi hakkında bilgi vermediği gerekçesiyle Kılıçdaroğlu'na sitem ettiğinin' hatırlatılması üzerine, şunları söyledi: "Sayın Baykal'ın hassasiyetini anlıyorum, saygıyla karşılıyorum ancak Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Baykal'ı aramış olsaydı, olaya önem vermiş gibi bir algılamaya yol açabilirdi. Oysa Sayın Kılıçdaroğlu, olayı ciddiye almamıştır. Ciddiye almadığı için Sayın Baykal'ı aramamıştır.''

Öte yandan CHP lideri Kılıçdaroğlu, TBMM'deki makamında Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil ve Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin'le yaklaşık bir saat süren bir görüşme yaptı. Meclis'ten çıkarken basın mensuplarının soruları üzerine, "Dedikoduyla falan bu işler gitmez." demekle yetindi.

Kılıçdaroğlu'ndan başörtüsü çıkışı: Sana ne kardeşim herkes istediği gibi giyinir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, aile sigortası projesini anlattığı kadınlara ayrım yapmadan hizmet sözü verdi. Partisinin il başkanlığının Etimesgut Kent Konseyleri binasında düzenlediği toplantıda konuşan Kılıçdaroğlu, "Ben söz veriyorum size, bütün siyasi hayatım boyunca sadece ve sadece sizin çıkarlarınız için mücadele edeceğim ve etmekte de kararlıyım." dedikten sonra şu ilginç ifadeleri kullandı: "Sizi bölüyorlar. Bölenler erkekler, onu da söyleyeyim. 'Efendim şu bayan başörtülü, efendim bu türbanlı, bunun başı açık, yok bu mantolu, yok bu çarşaflı'. Sana ne kardeşim, herkes istediği gibi giyinir. Bakın burada da ne kadar güzel bir tablo var. Birbirimize bir şey mi diyoruz? Bizim derdimiz nedir? Derdimiz yoksulluk bizim. Derdimiz nedir? Benim çocuğum okula gitsin. Derdimiz nedir? Benim çocuğum yatağa aç girmesin. Derdimiz nedir? Siyaset temiz olsun. Derdimiz bu. Başka işlerle uğraşıyoruz. O yüzden tuzağa düşmeyeceğiz.''

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA