20 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

CHP ile BDP, 12 Haziran seçimlerinde ittifaka mı gidiyor? - 11:24

CHP, BDP tarafından desteklenmeye başlandı. BDP, Batı'da CHP'ye oy verecek ...


CHP-BDP yakınlaşması gün geçtikçe artıyor. Yıllardır doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yüzde 5'in altında oy alabilen CHP'nin yıllar sonra bölgede düzenledikleri mitinglerin arkasındaki sır perdesi aralanıyor.

BDP'DEN İTİRAF: CHP'Yİ DESTEKLİYORUZ

İlk itiraf, BDP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Koçali'den geldi. CHP'nin Hakkari mitingine BDP'lilerin katılıp katılmadığına ilişkin bir soruya "Muhtemelen BDP'li arkadaşlardı. Kıskananlar çatlasın diye espri yapmışlar. İyi de espri yapmışlar. Başbakan, Hakkari'ye gittiğinden beri bunun hezeyanını yaşıyor. Başbakan'a bu aklı kim verdi ki 'Sen Hakkari'ye git' diye. Başbakan oraya hangi cesaretle gidiyor? 'Sevmeyen çeksin gitsin' lafını orada etmişti. Bence Başbakan Hakkari mitingini, Kılıçdaroğlu'nun mitingine kaç kişinin gittiğiyle değil, bizim orada yapacağımız mitingle kıyaslasın. Orada on binler toplanacak."

BDP BATI ANADOLUDA CHP'YE OY VERECEK

BDP'nin orta ve Batı Anadolu'da milletvekili çıkaramayacağı illerde CHP'ye destek kararı aldığı öğrenildi. Kanndil'deki terör şeflerinden gelen emirlere göre BDP, milletvekili çıkaramayacağı illerde CHP'ye tam destek verecek.

Alınan bilgilere göre CHP de seçim sonrasında Ak Parti hükûmetinin Meclise getireceği anayasal değişikliği paketine karşı BDP ile ortak hareket edip bölücü örgütün taleplerine olumlu cevap verecek...

toplumsalhafiza.com

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA