20 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Cizre'de özel öğrenci yurduna molotofkoteylli saldırı yapıldı - 23:37

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde bir grup gösterici özel öğrenci yurduna molotoflu saldırıda bulundu.


Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde bir grup gösterici özel öğrenci yurduna molotoflu saldırıda bulundu. Binanın penceresi alevler içinde kalırken, paniğe kapılıp kaçan öğrencilerden 3'ü hafif yaralandı. İlçeyi savaş alanına çeviren göstericiler, polis tarafından havaya ateş açılarak dağıtıldı.

Cizre'de akşam saatlerinde yaklaşık 30 kişilik grup, İdil Karayolunu barikatlarla trafiğe kapatıp, gösteri yaptı. Göstericiler Dörtyol Kavşağı'nda bulunan bir market ile içeride öğrencilerin bulunduğu öğrenci yurduna molotof kokteyi ve havai fişeklerle saldırdı. Tutuşan molotof kokteyleri nedeniyle yurt penceresi alevler içinde kaldı. Alevler nedeniyle yurtta bulunan öğrenciler büyük panik yaşadı. Korku içinde sağa sola kaçmaya çalışan öğrencilerden 3'ünün hafif şekilde yaralandığı belirtildi. Alevler, çevredekiler tarafından yangın tüpleri ile söndürüldü.

İlçeyi savaş alanına çeviren göstericilere polis tazyikli su ve gaz bombası ile müdahale etti. Polis, kendilerine taş, molotof ve havai fişek atan göstericileri dağıtmak için havaya ateş açtı. Ara sokaklara kaçan göstericileri yakalamak için çalışmalar sürdürülüyor.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA