19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Cumhurbaşkanı Gül 'Akil adamlar' hakkında konuştu

Abdullah Gül, kurulması tartışılan 'Akil Adamlar Komisyonu' hakkında konuştu.


   Abdullah Gül, Kamerun Cumhurbaşkanı Paul Biya'yi Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

    Gül, sıcak gündem olarak tartışılan Akil Adamlar Komisyonu ile ilgili de önemli bir süreç içerisinde olunduğuna işaret ederek, önemli bir konunun Türkiye'nin gündeminden çıkartılması için çeşitli önerilerin, fikirlerin, dikkat çekici hususların paylaşılmasını normal gördüğünü söyledi.

    Türkiye'de gerçek anlamda kardeşliğin ve barışın pekişmesi gerektiğini vurgulayan Gül, sınır dışında silahlı durmak değil silahların tamamen bırakılması gerektiğine dikkat çekti.
Gül, "Dikkatle takip edilmesi gereken konular olduğunu herkes biliyor. Sağduyunun hakim olması böyle bir süreç içerisinde olmayacak şeylerin gündeme gelmemesi gerekir. Tabii ki bu konuda çok değerli fikirleri olan aydınlar, entelektüeller var. Herkesin yapıcı şekilde düşüncelerini ifade ederek, katılmasında fayda var. Herkesin işin içinde olduğu, içinin mutmain olduğu bir süreç olursa bu kalıcı olur. Bu çerçevede görüyorum. Senelerdir güzel şeyler yapmış insanlardan faydalanmak iyi olur." dedi.

    KAMERUN İLE İLİŞKİLER 3 YILDA GELİŞTİ

    Kamerun Cumhurbaşkanı Paul Biya da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 3 yıl önce ülkesine gerçekleştirdiği ilk ziyaretten sonra ilişkilerin gelişiminin hızlandığını aktardı.

    Türkiye'nin yaşadıkları sel felaketinde kendilerine yardım ettiğini hatırlatan Paul Biya, imzaladıkları anlaşmalarla ilişkilerin daha da gelişmesini arzuladıklarını belirtti.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA