24 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Demirden yapılma en eski obje nedir

Kenan Işık tarafından sunulan Kim Milyoner Olmak bütün hızıyla devam ediyor. İşte yeni bir soru daha


Kenan Işık tarafından sorulan bu sorunun yanıtı az sonra burada olacak.

Bu arada günün en çok konuşulanlarından birisi ile yayına devam ediyoruz.

Kamuoyunu ilgilendiren bir operasyon kapsamında bilgi sunmak istedim. Bugün öğleden sonra Başbakan başkanlığında bazı arkadaşlar bir araya geldi konuyu değerlendirdik. Çok sayıda kişi gözaltına alındı. 3 Bakanın oğlu gözaltına alındı. Halkbank Genel Müdürü'nün eşi serbest bırakıldı. Bu şekilde gözaltı sayısı 51'e düştü.

Bugün de iki yeni savcı atandı.

Dört Bakan, bir belediye başkanı, danışmanlar, bürokratlar işadamları isimlerinden zikredilmekte. Rüşvet gibi yolsuzluk, karapara aklaması gibi suçlamalar var.

Üç ayaklı operasyonla ilgili elde edebildiğimiz bilgileri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

İki savcı görevlendirildi. Kapsamı bakımından bir an önce sonuçlanması için görevlendirildi.

Yeni görevlendirilenler memur suçları soruşturma bürosu ve özel soruşturma bürosunu yürütmektedirler.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı. Bazı personelin görev yeri değiştirildi.

Bazı şube müdürleri bir kısmının görevlerini yaparken görevlerini kötüye kullandıkları iddiasıyla soruşturmanın tamamlanana kadar görev yerleri değiştirildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı görev yerleri ile ilgili açıklama yaptı. İşbölümünü belirleme yetkisi o yerin cumhuriyet başsavcılığına aittir.

Soruşturmayı yürüten savcılar görevinin başında. Yeni savcılar atandı. Başsavcılıkla HSYK'nın açıklamaları örtüşüyor.

Ankara Valiliği bazı internet sitelerinde olan Vali'den izin istemişler isim vermemişler yalan.

Üç ayaklı bir soruşturma. Bu konuda hükümetimizin görüşü partimiz kurulma aşamamızda iken Türkiye'de siyasetin yozlaştığı bir dönemde geldik. Hükümetler bu yüzden uzun ömürlü olamıyorlardı.

Kuruluşumuzda '3Y' ile mücadele sözü verdik.

 

Üç konuda yaptığımız tüm çalışmaları destekledi. Geldiğimizden beri pek çok mafya ve çete dağıtıldı. Bunların resmi kayıtlarında 55 olduğunu görüyoruz.

Bunların hepsi kolluk kuvvetleri ve yargı süreciyle başladı. Kararı yargı vermektedir. Bizim buradaki görevimiz nedir. Siyasi irademiz güçlüdür. Yolsuzluk yapanların Türkiye"de kökünü kazımaktır. Bugüne kadar yapılanları onurla şerefle anlatan hükümetimizin yolsuzluktan yana tavır almasını kimse beklemesin.

Eğer bir yolsuzluk iddiası kara para aklama söz konusu ise yargı en güzel adil şekilde aydınlatacaktır. Yargının yanında yer alan hükümetimizin yargı sürecinin arkasında olacaktır.

İsimler kim olursa olsun, geçmişte yada şimdi hükümetimizle ne kadar iyi ilişki içinde olursa olsunlar bu yargı süreci dikkatle sona erecektir. Bu sürecin engellemeyeceğiz. Her konuda desteği verecek ve yargının arkasında olacağız.

Hükümete yakın olduğu iddia edilen kişiler bizi ilgilendirmiyor. Bu iddia ispatlanmalı ivedi ortaya çıkarılmalıdır.

Başbakan ve hükümetimizin takdirini saygılıyla karşılamak gerekiyor.

Hükümetin yıpratılmasını istemek, ondan sonraki süreci tersine döndürmek isteyebilirler. Muhalefetin meşru hakları vardır. Gayrimeşru hakları yoktur.

Eleştiriler yapılmalı ama peşin hükümle karar verme ispatlanmış bir şey yokken medyaya servislerle hükümlü saymak muhalefete yakışmaz.

Hükümetin tavır almasını isteyebilirler siyasi anlamda eleştiri yapabilirler. Ne bakanlarla ne de ismi geçenlerle ilgili suçlamaya gitmek doğru bir davranış değildir.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA