17 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Demirtaş: AK Parti, Üzmez'i "milletvekili adayı" yapsın! - 21:37

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Hüseyin Üzmez'in tahliye edilmesini Twitter'den eleştirdi.


BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Bursa'da 14 yaşındaki B.Ç. adlı kıza cinsel istismarda bulunduğu gereçesiyle yargılanan Hüseyin Üzmez'in tahliye edilmesini Twitter'den eleştirdi. Demirtaş, "AKP Hüseyin Üzmez'i milletvekili adayı yapsın sonra da Kadın ve Çocuktan Sorumlu Devlet Bakanı yapsın, yakışır" dedi.

BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal paylaşım sitesi Twitter'de, Bursa'da B.Ç., adlı kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 13 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan ve ardından tahliye edilen Hüseyin Üzmez'e ilişkin kararı eleştirdi "Hüseyin Üzmez tahliye, Ahmet Şık, Nedim Şener tutuklu"diye yazan Demirtaş, KCK/TM davası kapsamında tutuklanan BDP'li belediye başkanları ile il genel meclis başkanlarını da hatırlatarak, şöyle devam etti:
"Mardin, Diyarbakır, Van il genel meclis başkanları tutuklu, Iğdır Belediye Başkanı 9 yıl ceza aldı, tutuklu, Batman, Kızıltepe, Viranşehir, Kayapınar, Cizre, Suruç, Yüksekova, Koludere belediye başkanları tutuklu. AKP, Hüseyin Üzmez'i milletvekili adayı yapsın, sonra da Kadın ve Çocuktan Sorumlu Devlet Bakanı yapsın, yakışır."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA