17 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Demirtaş: Biz Başbakan'ın gönderdiği imamlara karşıyız - 08:17

Hakkari Bağımsız Milletvekili adayı Selahattin Demirtaş, Başbakan Erdoğan'ın eleştirilerine cevap verdi.


Selahattin Demirtaş, Erdoğan'ın sivil iteatsizlik kampanyasında sokakta cuma namazı kılınmasıyla ilgili eleştirilerine cevap verdi.


BDP eski Genel Başkanı ve Hakkari Bağımsız Milletvekili adayı Selahttin Demirtaş, Başbakan Erdoğan'ın 'sivil iteatsizlik' kampanyasında sokakta cuma namazı kılınmasıyla ilgili eleştirilerine tepki gösterdi.

SENİN İMAMLARINA KARŞIYIZ

Demirtaş, "Senin Ankara'dan atadığın imamlar, 'Dil tektir, din tektir, ırk tektir' diye vaazlarda bulunuyor. Biz dine değil gönderdiğin imamlara karşıyız. MGK'dan gönderdiğin sahte imamların Cuma hutbesinde Allah'ım sen ordumuzu muzaffer eyle. Kime karşı savaş çığırtkanlığı yapıyorsunuz" dedi.

Seçim bölgesi olyan Hakkari'ye giden Demirtaş, Van-Hakkari Karayolu üzerinde bulunan Başkale İlçesi'ne de uğradı. Partililer, uzun konvoylar oluşturarak Demirtaş'ı karşıladı. Demirtaş kendisini karşılayan kalabalığa kent merkezinde bir konuşma yaptı. Demirtaş yaptığı konuşmasında, Başbakan Erdoğan'ın Hakkari gezisini ile sivil cuma ile ilgili değerlendirmelerde bulundu Demirtaş, Başbakan Erdoğan'ın gittiği her yerde geniş kitleler beklediğini, ancak Hakkari'de kimyasının bozulduğunu söyledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA