20 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitim Hibe Programı tanıtıldı

Demokrasi ve insan haklarına ilişkin değerlerin güçlendirilmesi, farkındalığın artırılması, eğitim sisteminin ve demokratik standardın yükseltilmesi amacıyla hazırlanan 'Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Hibe Programı' tanıtıldı.
Demokrasi ve insan haklarına ilişkin değerlerin güçlendirilmesi, farkındalığın artırılması, eğitim sisteminin ve demokratik standardın yükseltilmesi amacıyla hazırlanan 'Demokratik Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi Hibe Programı' tanıtıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı, Avrupa Konseyi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen tanıtım toplantısı İl Özel İdaresi Atakum Yerleşkesi'nde yapıldı. Türkiye'de 5 ilde gerçekleştirilen toplantıya MEB Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı'nda Adem Bozkurt, Hüseyin Öztürk, Avrupa Konseyi'nden Ahmet Murat Kılıç, Samsun il ve ilçe Ar-Ge birimleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Mustafa Cora programın toplum açısından önemine dikkat çekerek, "Ülkemizde özellikle demokratik vatandaşlık bilincinin oluşmasına ve insan haklarına saygının gelişmesine katkı sağlayacak olan bu hibe programının iyi değerlendirilmesi ve okul kurumlarımıza yaygınlaştırılması önemlidir. Süreci iyi değerlendirerek öğrenci, öğretmen, idareci ve velilerimizin bu projeden istifadesini sağlamak lazım." dedi.

MEB Talim Terbiye Kurulu yetkilisi Hüseyin Öztürk ise "Demokratik vatandaşlık ve insan hakları ülkemizde sorunların yaşandığı bir alan. Bu sorunların ortadan kaldırılması ve daha demokratik ve insan haklarına saygılı bir toplumun oluşturulması adına bu hibe çağrısı önem arz etmektedir. Samsun'un hibeler konusundaki başarısını biliyoruz ve bu çağrıya da gerekli başvurunun yapılacağını umuyoruz." ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına konuşan Kadri Bektaş da şunları söyledi: "2011-2012 eğitim öğretim yılında katkı ve desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Mustafa Cora'ya özverili çalışmalarıyla ilimizi proje üretme, projelerin kabul oranı ve eğitim alanında üst sıralara taşıyan il ve ilçe Ar-Ge birimlerimize, ilçe milli eğitim yöneticilerimize, okul yöneticileri, öğretmenlerimize; geleceğimizin yüzde yüzünü oluşturan öğrencilerimize, onları yetiştiren ailelerine çok teşekkür ediyorum. Hibelerde eğitim kurumları bazında Türkiye 1.'si, Bu Benim Eserim Proje Çalışmalarında bölge 1.'si ve Türkiye 2.'si, Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu(TÜBİTAK) Ortaöğretim Proje Yarışması'nda bölge 1.'si ve muhtemelen Türkiye 1.'si olmamızda sizlerin fedakârca çalışma ve gayretleriniz, akıl ve alın terleriniz vardır. Demokratik vatandaşlık ve insan hakları ile ilgili olan bu hibe programına da aynı gayretle gerekli başvurunun yapılacağından eminim. Ayrıca bu mekanı bize tahsis eden İl Özel İdaresi Genel Sekreterimize ve sponsorumuz Canik Başarı Üniversitesi'ne teşekkür ederim."

Programda proje genel tanıtımı Hüseyin Öztürk, proje rehberi tanıtımı Adem Bozkurt, proje faaliyetleri Ahmet Murat Kılıç, mantıksal çerçeve Çetin Kopuz ve bütçe İbrahim Büyükdağ tarafından anlatıldı. Toplantıda katılımcılara Canik Başarı Üniversitesi sponsorluğunda yemek ve hediyeler verildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA