23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Deniz Baykal'dan çok sert yanıt: Benimle yatmak istedi! - 14:31

Odatv muhabiri İklim Bayraktar'ın, "Baykal beni taciz etti" iddiasına Deniz Baykal'dan çok sert yanıt geldi.


Oda TV yazarı İklim Bayraktar'ın taciz iddiasıyla ilgili HaberTürk'te yaptığı açıklamalara Deniz Baykal'dan çok sert yanıt geldi.

Baykal şunları söyledi: “Avukatım son hazırlıklarını yapıyor, Birkaç gün içinde suç duyurusunda bulunacak. Televizyonda anlattıklarının gerçeklerle ilgisi yok, yalan yanlış birçok şey anlattı. Birçok soru yanıtsız kaldı... Soruların bazılarına yanıt vermedi, bazılarını da geçiştirdi.

'Benimle birlikte olmak istedi'

Mesela beni evimden defalarca aradı mı aramadı mı? Evine davet etti mi? Meclisteki ilk ve tek görüşme, özel kalem müdirem ve korumam üzerinden oldu, onlar şahit. Ve o görüşmede bana önce bazı gazetecilerle ilgili öyle şeyler anlattı ki, inanılır gibi değildi. Sonra da açıkça benimle beraber olmak istediğini söyledi.

Diyor ki bana “Kafan iyi mi” demiş... Böyle birşey olabilir mi? Kıyameti kopartırım, kavga ederim ne hakla böyle bir şey söyleyebilir? Ayrıca madem ben onu taciz etmişim madem cazibesine kapılmışım, o zaman neden defalarca davetlerini reddettim? Gece gündüz defalarca arıyor. Hatta bir gece telefon açıp bana gel konuşalım dedi. Eşinin evde olmadığını söyleyerek evine çağırıyor. Telefonla aramasının sebebi ne? Kameraya kasete almak için çırpındı. Komplo peşinde koştuğu açık. Buna hiç tereddüdüm yok. Üstelik sadece benimle ilgili de değil... Kemal Kılıçdaroğlu'na da bir komplo peşinde... Bunun arkasında kimler var bilmiyorum... Tabii bir de büyük balık meselesi ne, onun açıklığa kavuşması lazım...”

‘Kılıçdaroğlu bana haber vermeliydi'

CHP eski lideri Deniz Baykal dün NTV'de de İklim Kaleli'nin iddialarını yanıtladı. Baykal, Kaleli'nin görüştüğu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdi: “Ben onun yerinde olsam o kişiyi kulağından tutup çıkarırdım odadan, sonra da adı geçen kişiye haber verirdim.”

Baykal, iddialar arasında yeralan “AKP'li bir üst düzey yönetici” hakkında belgeler verileceği ve Kaleli'nin “Size büyük balığı getireceğim” sözleri konusunda da şunları söyledi:

Büyük balık iktidarın en önemli ismi

“Büyük balıktan kasıt ben değilim. Bu iktidardan herhangi bir isim de değil. İktidarın en önemli ismi olduğuna hiç şüphe yok. Asıl medyanın, siyasetin üzerine gitmesi gereken de budur.”

YILMAZ ATEŞ: BAYKAL'A CANIM İSTERSEN EVİME GEL DEMİŞ

Ergenekon'un medya dalgasında gözaltına alınıp, serbest kalan Odatv muhabiri İklim Bayraktar'ın, "Eski CHP Lideri Deniz Baykal beni taciz etti" iddiası siyasetin tansiyonunu yükseltti. CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, ikinci skandalı patlattı ve Bayraktar'ın Baykal'ı arayarak, "Canım hani beni yemeğe çıkaracaktın" dediğini öne sürüldü.

TANIYAN ÇIKMADI

Sıcak gündeme götüren süreç, İklim Bayraktar'ın, 8 gazeteciyle birlikte Ergenekon'dan gözaltına alınmasıyla start aldı. Operasyona damgayı ise "gizemli gazeteci"nin savcıya verdiği ifade vurdu. 1 çocuk annesi Bayraktar, "Röportaj için Baykal'a gittim. Kendisi beni elle ve sözle taciz etti. Konuyu Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüm" dedi. Şok etkisi yaratan açıklama, Ankara'yı karıştırdı. İddianın hedefindeki Baykal, suçlamayı reddetti. CHP eski liderinin açıklamasını ise CHP'li vekil Yılmaz Ateş destekledi. Ateş, olayla ilgili bilinmeyen bir ayrıntıyı kamuoyuyla paylaştı. Ateş'in iddiasına göre, İklim Bayraktar "Uğur Mumcu'nun ölüm yıldönümü anmasında sizin çok güzel fotoğraflarınızı çektim. Onları size vermek istiyorum" diyerek Baykal'dan görüşme talep etti. Eski CHP lideri de gazeteci kadının ısrarları üzerine Ateş'e, "Gazeteci olduğunu söyleyen bir kadın var, araştırın" talimatı verdi. Ancak Bayraktar'ı tanıyan çıkmadı. Israrların ardı arkası kesilmeyince Baykal, "yanına ses kayıt cihazı bile almadan röportaja gelen" kadın gazeteciyi, Meclis'teki odasında ağırladı.

'İSTEDİĞİN ZAMAN GEL'

İklim Bayraktar, 15 dakikalık görüşmeden sonra "röportaj yapmadan" Meclis'ten ayrıldı. 2 gün sonra da Baykal'ı ev telefonundan aradı ve "Canım hani beni yemeğe çıkaracaktın. Dışarı çıkmak istemiyorsan evimde yemek yiyebiliriz. Bana istediğin zaman gelebilirsin" dedi. Bu sözler üzerine telefonu kapatan Baykal, hemen Yılmaz Ateş'i aradı ve "Kemal Bey'i ve diğerlerini ara. Ciddi bir komplo ile karşı karşıyayız" uyarısında bulundu.

'KARINLA GURUR DUY' DESTEĞİ

"TACİZ" iddiasıyla gündeme oturan Odatv'nin Ankara muhabiri İklim Bayraktar, yaşadıklarını TAKVİM'e anlattı. "Skandallar kraliçesi lanse edildim" diyen Bayraktar, "Deniz Baykal'ın tacizine uğradığı" iddiasının arkasında durdu. CHP yönetimini, "gereğini yapma"ya çağıran Bayraktar, "Kimseye çamur atmadım, 'Yaptı' diyenler ispat etsin" diyerek meydan okudu. Yaşadığı sıkıntılar nedeniyle ruh halinin bozulduğunu da sözlerine ekleyen Bayraktar, "Birkaç gün evde istirahat ederek kendimi toparlamak istiyorum. Hayatıma geri dönmem lazım" dedi. İklim Bayraktar, "Ailem olaylardan hiç etkilenmedi. Eşim, çevresinden, 'Karınla gurur duy' telefonları alıyor" diye konuştu. Öte yandan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bayraktar ile yaptığı görüşmeyle ilgili, "AK Partili yöneticiyle ilgiliydi" açıklaması tepki çekti. AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ, "Namusluysan, AK Partili yöneticinin ismini açıkla" dedi.

MUHARREM İNCE'NİN İFADELERİYLE O GECE: AKP'Lİ YÖNETİCİ DEĞİL YANDAŞI

Oda tv muhabiri İklim Bayraktar'ın bir TV programında yaptığı açıklamaları 'paronayakça' olarak niteleyen CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce o geceyi anlattı.

- Bayraktar'la görüştünüz mü?

Tabi ki. AKP'li önemli biriyle ilgili haber verdim. Yüzüne gözüne bulaştırdı.

- AKP'li dediğiniz yönetici mi?

Hayır, AKP'li çok önemli bir yandaş.

- Neden Bayraktar'a haber verdiniz?

Onu kurultayda tanıdım. Yanıma geldi 'Yalovalıyım' dedi. Hemşeri kıyağı yapmak istedim.

Görüşmeye gittiğinizde sarhoş muydunuz?

O akşam, 22.30 civarında evde oturuyorum. Eşim de var. Masada rakı duruyor. İki duble içtim. Sarhoş değildim. Bir tanıdığımdan telefon geldi. Önemli bir haber.

Onu (İ. Bayraktar) aradım. Arabası olmadığını söyleyince evinden aldım. Öyle televizyonda söylediği gibi yanında eşi falan yok. Arabaya aldım. Yarım saat oturmuşuz, o da yalan. Hemen başka yere gittik, bir mekana. Yüz metre kala durdum. Arabadan indirdim. Ve 'Git AKP'li o önemli kişi ne yapıyor gözlerinle gör' dedim. Gitti , gördü ama haberi yapamadı.

- Sizi eşiyle birlikte evinize bıraktı mı?

Beni eşiyle evime bıraktığını ve asansörle çıktığımı söylüyor. Ben giriş katında oturuyorum.

TAKVİM - AKŞAM - VATAN

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA