16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Deniz Baykal ifadeye çağrıldıkları haberlerini cevapladı - 07:12

Baykal, Savcı Öz'ün, Bayraktar'ın taciz iddiaları nedeniyle kendilerini ifadeye çağırmasını değerlendirdi.


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Ergenekon soruşturmasını yürüten Savcı Zekeriya Öz'ün, Oda TV muhabiri İklim Bayraktar'ın taciz iddiaları nedeniyle kendilerini ifadeye çağırmasını değerlendirdi. İddiaların sorulduğu Baykal, "Bize yansımış şey yok." şeklinde cevap verdi.

Genel Seçimlerde CHP'den aday olacak isimler ve partililer bir araya geldi. Ramada Otel'de gerçekleştirilen buluşmaya CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve Eski Genel Başkan Deniz Baykal'ın yanı sıra partiden aday adaylığını açıklayan isimler yer aldı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun otele gelmesiyle birlikte tam bir izdiham yaşandı. Basın ordusunun takip ettiği programda kalabalık nedeniyle zor anlar yaşandı. Gazetecilerin ısrarlı sorularını yanıtsız bırakan Kılıçdaroğlu kendisine sevgi gösterilerinde bulunan partilileri selamladı ve Eski Genel Başkan Deniz Baykal'la ayaküstü görüştü. Kılıçdaroğlu görüşmenin ardından tekrar salondan ayrıldı.

Gazeteciler Ergenekon Savcısı Zekeriya Öz'ün kendilerini ifadeye çağırmasıyla ilgili yöneltilen soruları burada da cevapsız bırakarak otelden ayrıldı.

GÜRSEL TEKİN'DEN TACİZ İDDİALARINA YANIT: YARGIYA VEREMEYECEĞİMİZ HİÇ BİR HESABIMIZ YOK

Geceye katılan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise savcı Öz'ün ifade çağrısı iddialarına kendilerine herhangi çağrının söz konusu olmadığını ve gelişmeleri televizyonların alt yazılarından takip ettiğini ifade etti. Haberlerin Türkiye'nin önemli gündemiymiş gibi gösterilmesinden yakınan Tekin şunları söyledi: "Bize herhangi bir çağrı söz konusu değil. Resmi bir şey yok. Televizyonların alt yazılarında geçiyor. Türkiye'nin önemli gündemiymiş gibi geçiyor. Sanki Türkiye'de hiçbir sorun yokmuş gibi. Biz ibretle izliyoruz."

Hukuka ve yargıya veremeyecekleri hesapları olmadığını ileri süren Tekin resmi çağır olması halinde gidip gereğini yapacaklarını kaydetti. 'Taciz' haberlerinin öneminin tartışılması gerektiğini savunun Tekin, sözlerini şöyle tamamladı: "Bir asparagas haber yargı gündemine gelebilecek durumdaysa Türkiye bitmiştir."

BAYKAL: BİZE YANSIMIŞ BİR ŞEY YOK

Tekin'in ardından otelden ayrılan CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal ise gazetecilerin ifadeye çağrıldıkları yönündeki sorularına, "Bize yansımış bir şey yok." cevabını vererek Ramada'dan ayrıldı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA