20 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Diyarbakır'ın güzel yüzü Ayna'ya yansıdı

Diyarbakır Eğitimciler Derneği'nin (DEĞİDER) 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlediği etkinlik renkli görüntülere sahne oldu.
Diyarbakır Eğitimciler Derneği'nin (DEĞİDER) 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlediği etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Programa katılan 2 bine yakın öğretmen ve ailesi, Ayna Grubu'nun ünlü solisti Erhan Güleryüz'ün şarkılarıyla coştu. Diyarbakırlı sanatçı İbrahim Candan'ın Kürtçe söylediği 'Kardeşlik Türküsü' ise büyük beğeni topladı. Etkinliğe katılan Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, milletvekilleri ve eğitim camiası, programın sonunda sanatçı Güleryüz'ü ayakta alkışladı.

        Dicle Üniversitesi Kongre Merkezi'nde düzenlenen programa, Vali Mustafa Toprak, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, Nehir Eğitim Kurumları Genel Koordinatörü İbrahim Köklükaya, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Mehmet Süleyman Hamzaoğulları, Cuma İçten, Oya Eronat, DİGİAD Başkanı Alaaddin Korkutata, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Hadi Ağırbaş'ın yanı sıra çok sayıda okul müdürü, öğretmen ve idareci katıldı.

        Program, Diyarbakırlı sanatçı İbrahim Candan'ın sahne almasıyla başladı. Candan, Türkçe ve Kürtçe türküler seslendirdi. Candan'ın söylediği 'Kardeşlik Türküsü' ise dakikalarca alkışlandı. Program ödül töreni ve konuşmalarla devam etti. DEĞİDER Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Emin Özgültekin, öğretmenliği bir meslek değil bir vazife olarak gördüklerini söyledi.

        Özgültekin, "Bu gaye ve mefkûre doğrultusunda 2005 yılında 20 gönüllü üye ile kurulan derneğimiz şimdi 950 gönüllü üyesiyle Diyarbakır'ın eğitimine katkı sunmaya çalışıyor. Maddi durumu yetersiz öğrencilere burs vermekten ücretsiz SBS kursuna, köy okullarına kütüphane oyun parkları kurmaktan fakirlere giyim ve gıda dağıtmaya kadar geniş bir yelpazede insanımıza faydalı olmaya çalışan derneğimiz, öğretmenlerimizin sosyal alandaki ihtiyaçlarına da cevap veren faaliyetler yapmaktadır." diye konuştu.

        Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak ise gençleri kurtarmaya çalışan DEĞİDER ekibini, yaptığı çalışmalardan dolayı kutladığını söyledi. Öğretmenler Günü'nün sadece bir gün değil 365 gün olduğunu belirten Vali Toprak, "Tüm öğretmenlere ve DEĞİDER'e teşekkür ediyordum. Gönüllerindeki o güzellikleri tüm insanlığa, tüm öğrencilere yaşattıkları için teşekkür ediyorum." diye konuştu.

        Ödül töreninden sonra sahne alan Grup Ayna programa katılanlara unutulmaz anlar yaşattı. Alkışlarla sahneye çıkan grubun solisti Erhan Güleryüz'ü öğretmenler ayakta alkışladı. Eğitime yaptığı katkılarla bilinen sanatçı Güleryüz, iki yıl önce Diyarbakır'ın Sur ilçesine kendi adıyla okuma salonu açmıştı. Güleryüz'ün açtığı okuma salonunda yüzlerce yoksul öğrenci eğitim görüyor.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA