20 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Döşemealtılı gençlerin Avrupa stajları için son hazırlıklar başladı

Döşemaltı Belediyesi'nin 45 öğrenci için düzenlediği yurt dışında staj imkanı projesinde son hazırlıkların başladığı bildirildi.
Döşemaltı Belediyesi'nin 45 öğrenci için düzenlediği yurt dışında staj imkanı projesinde son hazırlıkların başladığı bildirildi.

Antalya Döşemealtı Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre Avrupa Birliği Hayatboyu Öğrenme - Leonardo Da Vinci programı kapsamında 104 bin 196 Euro hibe almaya hak kazanan ve ilçedeki meslek liselerinde eğitim gören 45 öğrenciye 4 hafta boyunca Almanya ve İtalya'daki çeşitli kurumlarda staj yapma imkânı sağlayacak olan "Mesleki Eğitim Öğrencilerinin AB'deki staj Programları ile Mesleki Bilgi, Beceri ve Deneyimlerinin Geliştirilmesi Projesi" staj dönemi için son hazırlıkların başlandığı söylendi.

    Hazırlıklar kapsamında, proje ekibi tarafından, projeye katılan öğretmenler, öğrenciler ve velilerine yönelik bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantıda, öğrencilere staj programı kapsamında gidecekleri Cagliari (İtalya) ve Nürnberg (Almanya) tanıtıldı. Proje yetkilileri, katılımcılarının tamamına yakını için ilk olacak bu uluslararası deneyim öncesinde, öğrencileri ve velilerini yurt dışında staj yapma imkanları, yurt dışına çıkış konusundaki teknik süreçler ve uygulanacak olan staj programı hakkında bilgilendirdi. . Döşemealtı Belediye Başkanı Nurettin Tursun ise projenin kusursuz işleyişi üzerine proje yöneticilerine teşekkür ederek öğrencilere bir kez daha başarılar diledi.

    Toplam 10 ay sürecek proje sonunda, Döşemealtı Belediyesi sınırları içerisinde bulunan, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Antalya Anadolu Sağlık Meslek Lisesi ve Döşemealtı Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde eğitim öğretim gören 45 öğrenciye, öğrencilere Avrupa Birliği'nde geçerli olan 'Europass Sertifika Eki' verilecek. Staj dönemi öncesinde kültürel, pedagojik ve 192 saatlik yoğunlaştırılmış dil kursu almakta olan öğrenciler, MEB onaylı belge almaya da hak kazanacak.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA