16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Eğitim-Bir-Sen: Yanlış bilgilerle öğrenci ve aileler kaygılandırılmamalı

Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, yanlış bilgilerle öğrenci ve aileler kaygılandırılmaması gerektiğini bildirdi.
Eğitim-Bir-Sen Genel Sekreteri Ahmet Özer, yanlış bilgilerle öğrenci ve aileler kaygılandırılmaması gerektiğini bildirdi.

Yazılı açıklama yapan Özer, binlerce öğrenci ve aileyi ilgilendiren bu tür konular hakkında açıklama yaparken çok dikkatli olmak gerektiğine dikkat çekerek, "Yanlış varsa mutlaka üzerine gidilmeli ve düzeltilmelidir. Ancak yanlış bilgi içeren açıklamalarla öğrencileri ve aileleri tedirgin etmek doğru değildir. Zira ÖSYM yaptığı açıklamada, 'LYS puanlarının yanlış hesaplandığı' iddialarının yer aldığı haberler üzerine sınav sonuçlarının yeniden incelendiğini, inceleme sonucunda puan ve başarı sırası hesaplamalarında herhangi bir hata bulunmadığının belirlendiğini bildirdi. Öğrencilerimiz de ÖSYM'nin yaptığı açıklamaya itibar etmeli ve herhangi bir endişeye düşmeden tercihlerini huzurlu bir şekilde yapmalıdır. ÖSYM de bu tür haberlerin oluşmaması için çok daha dikkatli olmalıdır." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA