23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Emenike İstanbul Adalet Sarayı'nda

Spartak Moskova forması giyen Nijeryalı golcü Emmanuel Emenike, şike soruşturmasıyla ilgili ifade vermek üzere Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi.
Spartak Moskova forması giyen Nijeryalı golcü Emmanuel Emenike, şike soruşturmasıyla ilgili ifade vermek üzere Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi.

Sezon başında Fenerbahçe'ye transfer olan ve formasını giymeden Spartak Moskova'ya gitmek zorunda kalan Nijeryalı golcü, Şampiyonlar Ligi'nde yarın oynanacak play-off turu rövanş maçı için İstanbul'a geldi. Emenike şike davasındaki savunmasını vermek için Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na geldi.

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından daha önce futbolda şike davası kapsamındaki dosyası, yurt dışında yaşaması sebebiyle ayrılan futbolcunun yargılaması ayrıca yapılacak. Öncelikle iddianame ve hakkındaki isnatlar Emenike'nin yüzüne okunup, soruşturma aşamasında emniyet ve savcılığa verdiği ifadeler kendisine sorulacak. Ardından da yargılama usulü gereğince ileri bir tarihe duruşma günü verilecek. Soruşturma döneminde Karabükspor'da top koşturan Emenike'nin suçlandığı Karabükspor-Fenerbahçe maçıyla ilgili olarak, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım cezalandırılmıştı. Emenike'nin yargılanacağı duruşmaya, şike davasına müdahil olan kişilerin ise gelmediği öğrenildi.

Nijeryalı golcü, şike soruşturması kapsamında savcı Mehmet Berk'e ifade vermiş ve serbest bırakılmıştı. Soruşturma tamamlanmadan Rusya'ya giden ve ifadesinin alınması için Rusya adli makamlarına yazı yazılmasına rağmen ifade vermeyen Emenike hakkında dava sonunda karar vermeyen mahkeme dosyasını da ayırmıştı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA