16 Temmuz 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Erdemli Kalemler Derneği LYS tercih masası kurdu

Bayburt Erdemli Kalemler Derneği, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)'na giren üniversite adaylarına, tercih masası kurarak hizmeti veriyor.
Bayburt Erdemli Kalemler Derneği, Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)'na giren üniversite adaylarına, tercih masası kurarak hizmeti veriyor. Masaya, öğrenciler kadar aileleri de ilgi gösteriyor.

Dernek Başkanı Muhammet Yakut, Türkiye'de tercih döneminin yaşandığını belirtti. Yakut, tercih yapacak öğrencilerin bir heyecan içerisinde olduğunu, tercihin altyapısını bilmeyen öğrencilere Türk Dünyası Parkı'nda, şehrin göbeğinde yardımcı olmaya çalıştıklarını söyledi. Yakut, "Müracaatta bulunan bütün öğrencilere yardımcı oluyoruz. Dolayısıyla öğrencilerin mutlaka uğramalarını tavsiye ediyoruz." dedi.

Coğrafya öğretmeni ve tercih uzmanı Orhan Ermiş ise yerleştirmelerin son günlerinde, özellikle tatilini geçirmek için başka ilerden Bayburt'ta gelen öğrencilere her konuda yardımcı olmaya çalıştıklarını ifade etti. Ermiş, öğrencilere üniversite bölümleri hakkında, hangi iş alanlarının daha revaçta olduğu, 4 yıl sonra ne olacağı hakkında bilgi vererek, daha gerçekçi bir zemine oturan bir tercih yapmaya çalıştıklarını, bu süreçte öğrencileri mutlaka tercih masasına beklediklerini kaydetti.

Tercihleri bilgisayar üzerinden yaptıklarına vurgu yapan Ermiş, "ÖSYM'nin vermiş olduğu tercih kılavuzunu bilgisayar programlarını kullanarak filtreliyoruz. Böylece çok daha çabuk, bölümlerin, puanların bir arada olduğu listelere ulaşabiliyoruz. Öğrenciler, başvuracağı bölümleri bir arada görebileceği için tercihte kolaylık sağlıyor. Bu şekilde daha kısa sürede daha net karar verebilme imkânı sağlanıyor." diye konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA