19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Erdoğan, 'çılgın projeler'in finalini 'Güneydoğu' ile yapacak - 10:32

Başbakan Erdoğan, İstanbul ve Ankara için açıklanan 'çılgın projeler'e bir yenisini daha ekleyeceklerini söyledi.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul ve Ankara için açıklanan 'çılgın projeler'e bir yenisini daha ekleyeceklerini söyledi.

Sırada 'Güneydoğu'nun çılgın projesi' var. Ancak Erdoğan, bununla ilgili ser verip sır vermiyor. 12 Haziran'a yakın bir tarihte açıklayacaklarını, finali de bununla yapacaklarını ifade etti.

Dün Aksaray mitinginin ardından beraberindeki gazetecilere gündemi değerlendiren Başbakan, "Oraya yönelik proje bazında düşüncelerimiz var. Hazırlıkları yapılıyor. Ankara projelerini açıkladığımız gibi Diyarbakır için de projeler açıklayabilirim. Bölgeye dönük söylediklerimizi derleyip toparlayıp Diyarbakır'da söyler, noktalarız. Finali olur. Orada söyleyeceğiz" dedi.

Erdoğan'ın mesajları şöyleydi:

Ege'de icra edilen Denizkurdu-2011 ve Efes-2011 askerî tatbikatlarının iptali: "Biraz fazla muamma haline getiriliyor. Söyledikleri şey burada, 'Askerî gerekçeler sebebiyle yaptık'. Sordum, Genelkurmay Başkanı'mız, 'Gerçekten benim tasarrufum.' dedi. 'Böyle bir tatbikatta, sizin kanaatleriniz çok önemli, sivil yönetim olarak illa da yap diye dayatmamız olmaz' dedim."

Komutanlar ifadeye çağrılmış, içeriğini bilmiyorum: "Komutanlar ifadeye çağrılmış diye öğrendim. Nedir, ne var ne yok bilemiyorum. Hava Kuvvetleri'nden Orgeneral Bilgin Balanlı, üç deniz, 7 hava... İçeriğinde ne var ne yok bilemiyorum."

Etiler'deki saldırı: "Üstlenmeye göre karar verilmez. Eylemlerin şekilleri var. Arkadaşlar, üzerinde çalışıyor. Nihai kararı verecekler. Yakalananlar olacak mı göreceğiz. Seçim sürecinde olacağını tahmin ettik. İlginç şeyler oluyor. Dükkânlar zorla kapattırılıyor. Bu dükkânları biz kapattırmadık. Bunu sağır sultan bile biliyor. 100'ü aşkın seçim büromuza molotofla saldırdılar. Silvan ilçe başkanımızın iş makinelerini yaktılar. Sindirme politikaları bunlar. Hedefte AK Parti var."

Kılıçdaroğlu'na sitem: "İlginç şeyler oluyor. BDP, CHP'nin Hakkâri mitingine kalabalık topluyor. Bir tane Türk bayrağı yok. BDP 'bu dükkânları biz kapattırmadık' diyor. Sırtını dayadığın örgüt yapıyor. Ondan aldığı güçle devam ediyor. Sindirme politikaları. Kılıçdaroğlu, orada yerel özerklikten söz ediyor, Ardahan'da 'onu kastetmedim' diyor. KCK davası (Kemal Kılıçdaroğlu'nun başsavcıya ziyareti ve sözleri üzerine) Adalet Bakanı'ndan konuyu araştırmasını istedim. Yargı mensubunu sorgulayacağını tahmin etmiyorum. Ama bu ülkenin başbakanına, karşısında 'katil' diye bağırıyorlar. CHP'li ise 'lütfen yanlış yapıyorsun' demeli. Siirt'te beni dinleyenler pet şişe fırlatıyordu. Halkı teskin ettik."

MHP baraj sınırında: "50 vilayette anket yaptırdık. Henüz dönüş olmadı. Oyumuz şu an artıyor. Artacağını tahmin ediyorum. MHP, sınırda görünüyor. Son anlar çok şeyi değiştirebilir. Siyasette 24 saat deyip geçmeyeceğiz."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA