22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Ergenekon'da CHP'li Ejder tanık olarak dinlendi

Erzincan Ergenekon davasında CHP'li Ejder tanık olarak dinlendi.


Erzincan Ergenekon davasında gizli tanıklarla görüşerek ifadelerini değiştirmeleri için rüşvet teklifinde bulundukları iddia edilen CHP eski milletvekilleri Erol Tınastepe ve Ahmet Ersin'in tutuksuz yargılanmasına Erzurum'da devam edildi. Duruşmada CHP Sivas Milletvekili Malik Ejder, tanık olarak dinlendi.

        Erzurum 4 Ağır Ceza Mahkemesi'nde ayrı ayrı görülen davalarda eski milletvekilleri Ahmet Ersin'le, Erol Tınastepe hazır bulundu. Mahkemede CHP Sivas Milletvekili Malik Ejder ile CHP Erzincan eski il başkanı Coşkun Yılmaz tanık olarak dinlendi. Mahkemede ilk olarak Tınastepe dinlendi. Duruşmaya ilk kez tanık sıfatıyla katılan Milletvekili Ejder, Ahmet Ersin'e yönelik gizli tanık iddialarının asılsız ve mesnetsiz olduğunu ileri sürdü. Olay günü kendisinin de Erzincan'da bulunduğunu ve Paradise Otel'de Ersin ve Tınastepe ile partililerle bir araya geldiğini belirten Ejder, "O gün ben de otelde kahvaltıdaydım. Bugün tanık olarak burdayım, ancak sanık olarak da huzurda bulunabilirdim." dedi.

        Olay tarihinde Ahmet Ersin'le TBMM İnsan Hakları Komisyonu'nda görev yaptıklarını ve sıkça birlikte seyahat ettiklerine işaret eden Ejder, "Ahmet'in de benim de el çantamız var. İkimiz de çantamızda birer tane gömlek, traş takımı ve dosyaları ile evrakları taşıyoruz. Uçakta seyahat ederken evrak lazım olduğunda Ahmet çantasını açmıştı içinde para yoktu, görmedim. Sadece kişisel eşyaları ve dosyalar vardı." ifadelerini kullandı.

Eski CHP İl Başkanı Coşkun Yılmaz ise olay günü parti il teşkilatında milletvekillerinin katılacağı basın toplantısını organize ettiği için otele gitmediğini ve kahvaltıda bulunmadığı öne sürerek, gizli tanıklara para teklifi olayından habersiz olduğunu savundu.

        Mahkeme heyeti ayrı ayrı sanıkları dinledikten sonra, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşması 2 Ekim'e erteledi.

        EJDER: UTANÇ DUYDUM

        Duruşma çıkışında adliye önünde basın açıklaması yapan CHP Milletvekili Malik Ejder, mahkemede eski iki milletvekili arkadaşının sanık olarak yargılanmasından utanç duyduğunu söyledi. Ejder, Türkiye'de adaletin belli kanalların elinde yok edildiğini öne sürerek, "Türkiye'de adaletin belli kanalların eliyle yok edildiğini gördük. Bu davada ben de sanık olabilirdim." diye konuştu.

        ERSİN: ÇANTAMI ÇOCUKLARIMA BIRAKACAĞIM

CHP eski Erzincan Milletvekili Ahmet Ersin ise duruşma salonuna gizli tanıklara para teklif edildiği iddia edilen siyah el çantasıyla geldi. Duruşma sonrasında el çantasına gösteren Ersin, "Çantamın şöhreti çoktan benim şöhretimi geçti. Çantamı çocuklarıma miras olarak bırakacağım." diye konuştu.
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA