18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Etiler'de patlayan bombada 'düdüklü tencere' kullanıldı! - 19:16

Elektrikli bisikletle bırakılan bombanın etkisini arttırmak için düdüklü tencerenin içine konduğu ortaya çıktı.


Düdüklü tencerenin içindeki bombanın, elektrikli bisikletin akülerinin güç kaynağı olarak kullanılarak patlatıldığı belirtildi.

Akmerkez girişine yaklaşık 100 metre, Etiler Polis Okulu'na ise 500 metre uzaktaki Koç Köprüsü altına bırakılan bomba saat 08.58'te patlamıştı. Birkaç kilotmetre uzaktan bile duyulan patlayan bombanın etkisiyle 2'si ağır 8 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Olay sırasında yoldan geçmekte olan iki İETT otobüsü, bir taksi ve iki özel otomobil'de hasar oluştu.

ETKİYİ ARTTIRMAK İÇİN DÜDÜKLÜ TENCERE KULLANILDIİstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturmada elektrikli bir bisikletin üzerine bırakıldığı tespit edilen bombanın etkisini arttırmak için düdüklü tencerenin içine konulduğu öğrenildi. Düdüklü tencereninin içinde hazırlanan bomba düzeneğinin eletrikli bisikletin akülerinden gelen enerjiyle patlatıldığı öğrenildi. Düdüklü tencere içinde oluşan basıncın, patlamanın şiddetini arttırdığı öğrenildi. Polis olay yerine yaptığı incelemelerde düdüklü tencereye ait parçalar buldu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA