18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

FEM öğrencileri akıllı tahtada eğitim görüyor

Antalya'da FEM Dersanesi 2012- 2013 eğitim öğretim yılına gelişmiş teknolojik alt yapısı ve uzman eğitimci kadrosuyla giriyor.
Antalya'da FEM Dersanesi 2012- 2013 eğitim öğretim yılına gelişmiş teknolojik alt yapısı ve uzman eğitimci kadrosuyla giriyor. FEM öğrencileri sınıflarda karatahta ve tebeşir yerine akıllı tahtalarla öğrenim görüyor.

        FEM Müdürü Ahmet Işık, "İnanıyorum ki video, fotoğraf ve animasyon desteğiyle hazırlanan konu anlatımlarıyla dersler daha akıcı, bilgiler daha kalıcı olacak. Öğretmenleri doküman ağırlığından kurtaracak, derse ilişkin her bilgi akıllı tahtada yüklü olduğu için eğitimciye zaman kazandıracak ve kuşkusuz ders dinlemek daha eğlenceli olacak." dedi.

        'Tekno FEM' adını verdiği hizmetiyle dikkat çeken FEM, öğrencilerine internet üzerinden yayın yapan 'FEM TV' ile sınırsız ders tekrarı ve deneme sınavı imkanı da sunuyor. Sadece FEM öğrencilerine özel diğer bir uygulama da REDOKS (Randevulu ek ders- ofis katılım sistemi). Öğrenciler planlı bir çalışmaya yönlendirilerek eksik kaldıkları, anlayamadıkları ya da tekrar etmek istedikleri konuları ek ders ve ofis aktiviteleriyle tamamlayabiliyor. Bunun yanı sıra internet üzerinden dilediği branş öğretmeninden randevu alarak özel ders imkanı buluyor.

        FEM Dersanesi, 2012 LYS'de tıp fakültelerine 38, hukuk fakültelerine 23, mühendislik ve mimarlık fakültelerine 19, diş hekimliği ve eczacılık fakültelerine 17, fen-edebiyat fakültelerine 21, meslek yüksek okullarına 58, diğer fakültelerle birlikte toplamda 276 öğrencisine yükseköğretimin kapılarını açtı.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA