20 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Firdevs Saka Koleji anneleri okullu oldu

Kastamonu Firdevs Saka Koleji'nin bayan velileri, çocuklarına daha iyi ve bilinçli anne olabilmek adına her cumartesi saat 13.30 ile 16.00 arasında eğitim alıyor.
Kastamonu Firdevs Saka Koleji'nin bayan velileri, çocuklarına daha iyi ve bilinçli anne olabilmek adına her cumartesi saat 13.30 ile 16.00 arasında eğitim alıyor.

Bayan veliler, bu eğitimde çocu 11a38 kları tanımak, kişilik tipleri, tutum ve davranışların çocuklar üzerindeki etkisi, çocuğa sorumluluk duygusu ve özgüven kazandırmak, iletişimi etkileyen davranış kalıpları, ödül ve ceza yaklaşımları, empatik yaklaşım, aile toplantısı, eşler arasında etkili iletişim, olumlu davranış kazandırma, geleceği planlamak gibi önemli konuları eğlenceli bir şekilde öğreniyor, bunu hayatlarına ve evlatlarına yansıtabilmek için imkan bulabiliyor.

Firdevs Saka Koleji Rehberlik Öğretmeni Cemile Keser Dönmez, bayan velilere hitaben yaptığı konuşmada, "Okulumuzun, Firdevsler'e layık annelerine yönelik başlattığımız bu etkinlik ile öğrencilerimiz ile annelerinin manevi ve duygusal iletişimi ile aile içindeki etkileşimin artırılmasını hedefliyoruz. Çocuklarımız bizden anlaşılmak, önemsenmek ve değerli hissedilmek isterler. İşte 'Anne Okulu' adıyla başlattığımız bu eğitim, hem anneleri ve babaları hem de en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızı hayata en güzel şekilde hazırlıyor. Altı hafta sürecek olan bu eğitimin sonunda MEB onaylı sertifikalarını alacak olan annelerimize umarım faydalı olabiliriz. Katılımda bulunan tüm velilerimize teşekkür ediyorum." dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA