22 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Geçtiğimiz günlerde nasa tarafından bulunan dünya benzeri yaşanabilir ikiz gezegenlere ne ad verilmiştir

ATV'nin en çok izlenen programlarından birisi olan Kim Milyoner Olmak İster'deki bu soru izleyicilerin merak konusu oldu.


ATV'de yayınlanan yarışmada sorulan bu sorunun cevabı az sonra Haber Aktüel'de...

Haber Aktüel'den ayrılmayın!

MAGAZİN TURU

Öte yandan Nicolas Cage; Time Out Mumbai sitesinde yer alan röportajında, göçebe gibi yaşadığını söyleyip seyahatlerinde yanından hiç ayırmadığı şeyleri açıkladı: "Türkiye'den bir seccade almıştım. Onu her yere yanımda götürürüm. Ayrıca yanımdan ayırmadığım taşlarım ile küçük heykellerim de var."

Öte yandan Hindistan Havayolları'nın açıklamasında, Yeni Delhi'den Bangalore'ye giden uçakta, kaptan pilotun tuvaleti kullanmasının ardından kokpite girmeye çalıştığı ancak içeriden ve dışarıdan tüm zorlamalara rağmen kapının açılmadığı belirtildi.

Açıklamaya göre, yardımcı pilotun en yakın havaalanına indirdiği uçağın kokpit kapısı görevliler tarafından onarıldı ve ardından uçuşa devam edildi.

SPOR GÜNDEMİ

Fenerbahçe taraftar gruplarından Genç Fenerbahçeliler, Ankara'da Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında oynanacak olan Ziraat Türkiye Kupası finaline gitmeme kararı aldı.

Genç Fenerbahçeliler Derneği'nden yapılan açıklamada, "22 Mayıs Çarşamba günü, Ankara 19 Mayıs Stadyumu'nda kulübümüz ile Trabzonspor arasında oynanacak olan Türkiye Kupası final karşılaşmasına Genç Fenerbahçeliler grubu olarak katılmama kararı almış bulunuyoruz." denilerek, şöyle devam edildi.

"Geçtiğimiz hafta sonu Kadıköy'de oynadığımız derbi müsabakasından sonra grubumuz üyesi olan Burak Yıldırım'ın Edirnekapı metrobüs istasyonunda Galatasaray formalı bir katil tarafından bıçaklanması bu kararı almamızın temel gerekçesidir.

Tek amacı taraftarı olduğu takımın başarılarına tanıklık edip zaferlerine ortak olmak isteyen bizler, Türkiye'de son raddesine kadar kirlenmiş olan Futbol camiasının günah keçisi olmaktan yorulduk. Ülkedeki Futbol endüstrisi içerisinde olaya amatör olarak yaklaşan, bu çarka sunduğu ekonomik katkısıyla temel taşı olan ve bu sektörden maddi bir gelir sağlamayan en önemli unsur bizleriz. Sizlerin katliamına ortak olmamak için, üstündeki forma sarı-lacivert ya da bordo-mavi fark etmeksizin bir genci daha öldürmeyin diye bu kez Ankara'da yokuz.

FENERBAHÇE YÖNETİMİ VE KONGRESİ'NE

Elde etmek istediği siyasi ve hukuki rant nedeniyle gözünü kendi taraftarına diken ve bu kapsamda olabildiğince faşizan kararlar alıp, her türlü yalan ve iftiradan sakınmayan, egosunun ve kibrinin esiri olmuş bir kişinin adeta dikta rejimiyle kontrol ettiği Fenerbahçe Yönetim Kurulu'na ve bu kurulu göreve getiren kongre üyelerine sesleniyoruz.

Vicdanınızın sesini dinleyin ve bu sirke ortak olmayın. 106 senelik geçmişinde sadece şan ve şeref olan bir spor kulübünün bu şekilde yönetilmesine karşı susmayın. Mevcut iktidara karşı bir cephe oluşturup makamını kalkan edenleri, özgür kaldıktan sonra ilk fırsatta siyasi güçlerin üstüne saldığı taraftarı aynı güçlerin önüne atmaktan çekinmeyenleri görmezden gelmeyin.

Tribünlerde ve kongrede kendilerine muhalif olan her türlü sesi zorbalık ve hukuksuzlukla engellemek isteyenlerin bu bağlamda taraftarın hakkı olan biletleri gasp ettiğinin farkındayız. Fakat aynı yöntemi daha önce defalarca uygulayanlara, geçirmiş olduğumuz acı süreç haricinde hiçbir gücün bizi o stadyumda Fenerbahçe'yi desteklemekten alıkoyamayacağını da önemle hatırlatmayı bir borç biliyoruz."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA