21 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Hangi şehirlerde okullar tatil? - 11:04

İşte yoğun "kar yağışı" nedeniyle okulları tatil edilen il ve ilçeler.


BİLECİK

Bilecik'in Pazaryeri ilçe merkezinde kar kalınlığı yaklaşık 40 santimetre olarak ölçüldü. Yoğunkar yağışınedeniyle Pazaryeri Kaymakamlığı, merkez ve bağlı köylerdeki tüm okullarda eğitime bugün ara verilmesi kararı aldı. Bilecik'te taşımalı eğitim veren okullarda da eğitime bugün ara verildi.

DÜZCE

Düzce'de valilik, Yığılca, Kaynaşlı, Gümüşova, Cumayeri ve Çilimli ilçelerinde eğitime bugün ara verilmesini kararlaştırdı.

KONYA

Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde yoğun kar yağışları sebebiyle okular 2 gün tatil edildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Cihanbeyli genelinde okulların yoğun kar yağışı sebebiyle iki gün tatil edildiğini açıkladı.

ÇORUM

Çorum'da yoğun kar yağışının etkili olduğu iki ilçede eğitime ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Aytekin Girgin, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Sungurlu ilçesinde bugün, Oğuzlar ilçesinde bugün ve yarın eğitime ara verildiğini açıkladı.

BURSA

Bursa'da kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bir gün tatil edildi. Bursa Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle Bursa'da ilk ve orta öğretime 1 gün ara, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engellilere de bir gün idari izin verilmiştir" denildi. Kar yağışının devam etmesi halinde eğitime yarın da ara verilebileceği belirtiliyor.

BOLU

Bolu'da kar yağışı sebebiyle, merkez ve ilçelerde taşımalı eğitim 2 gün tatil edildi. Bolu Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle: "İlimizi etkisi altına alan yoğun kar yağışı sebebiyle Bolu merkez ve ilçelerde taşımalı olarak okula gelen öğrenciler ile kamu kurum ve kuruluşlarında görevli engelli personel 09-10 Mart 2011 tarihlerinde (Çarşamba ve Perşembe günü) 2 gün izinli sayılacaklardır."

KARAMAN

Karaman'da ilköğretim ve orta dereceli okullarda yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Sebahaddin Altun, yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildiğini söyledi.

Karaman'ın il genelinde bugün okulların tatil edildiğini belirten Altun, ''Öğleden sonra Sayın Valimiz başkanlığında toplanıp bir değerlendirme yapacağız. Hava böyle devam ederse bu tatili uzatabiliriz'' dedi.

ÇANKIRI

Yoğun kar yağışı nedeniyle Çankırıda eğitime bir gün ara verildi. Çankırı Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Başkentte sabah saatlerinden itibaren etkili olan soğuk ve kar yağışlı havanın, gün boyu ve yarın da devam edeceği kaydedildi.

Açıklamada, il genelinde ilk ve orta dereceli okulların, Çarşamba günü bir gün süre ile tatil edildiği belirtildi. Ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engellilerin de bir gün süre ile izinli olduğu ifade edildi.

KIRIKKALE

Kırıkkale'de kar yağışı sebebiyle okullar bir gün tatil edildi. Şiddetli kar yağışı nedeni ile Milli Eğitim Müdürlüğü'nün teklifi üzerine valilik kararıyla ilköğretim ve ortaöğretim okulları çarşamba günü tatil edildi. Ayrıca kamu kuruluşunda çalışan özürlülere de bir gün idari izin verildi.

BURDUR

Burdur'daki yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim verilen il merkezindeki 9 okulda eğitime bir gün ara verildi. Burdur Milli Eğitim Müdürü Recep Yiğit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köylerden getirilen öğrencilere il merkezinde taşımalı eğitim verilen 9 okulun yarın tatil edildiğini bildirdi.

ISPARTA

Isparta'da kar yağışı nedeni ile okullar tatil edildi. Isparta Milli Eğitim Müdürü Tacettin Yılmaz, Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden gönderilen yazıda öğle saatlerine kadar kar yağışı devam edeceği, öğleden sonra ise karın yerini buzlanmaya bırakacağının bildirildiğini belirtti. Bu nedenle Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak çarşamba günü okulların bir gün süreyle tatil edildiğini belirten Yılmaz, sonraki gün için ise saat 17.00'de yeni bir kararın alınacağını kaydetti.

DENİZLİ
Denizli'de yoğun kar yağışı ve hava muhalefeti sebebiyle Bekilli, Kale ve Çivril ilçelerinin merkez ve köylerinde, ilk ve orta dereceli okullar bir gün tatil edildi.

Denizli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, üç ilçe haricinde merkeze bağlı Gözler beldesiyle Uzunpınar, Güzelpınar, Akdere, Yeşilyayla ve Altındere köyleri, Akköy ilçesine bağlı Belenardıç ve Akçapınar köylerinde de eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.
Bu arada Honaz, Çivril, Bekilli, Kale ve Babadağ ilçelerine bağlı yüksek râkımlı 25 köy yolunun ulaşıma kapanmaması için açma çalışmalarının, daha önce planlanan ekipler tarafından devam ettirildiği belirtildi. Denizli'yi çevre illere bağlayan karayollarında herhangi bir ulaşım güçlüğü yaşanmamakla birlikte Denizli-Antalya yolu Cankurtaran mevkisinde zincirli ve kontrollu geçişe izin veriliyor.

TEKİRDAĞ

Çorlu ve Çerkezköy'de hava muhalefeti nedeniyle eğitime bir gün ara verileceği bildirildi.

KÜTAHYA

Kütahya'da etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle 103 köy yolu ulaşıma kapanırken, Aslanapa, Altıntaş ve Dumlupınar ilçelerinde de ilk ve orta dereceli okullar ile anaokulları çarşamba günü tatil edildi.

Öte yandan, Kütahya Valiliği ve Domaniç Kaymakamlığı, il merkezi ve Domaniç ilçesinde yarın için ilk ve orta dereceli okullar, anaokulları, yaygın eğitim kurumlarının tatil edildiğini duyurmuştu. Aslanapa, Altıntaş ve Dumlupınar Kaymakamlıkları da okulların çarşamba günü tatil edilmesine karar verdi.

KASTAMONU

Kastamonu'da Çatalzeytin İlçesi'nde ise çarşamba günü okullar tatil edildi.

ANKARA

Ankara Valiliği il genelindeki okulların çarşamba günü tatil olduğunu bildirdi. Valilikten yapılan yazılı açıklamada,Ankaraİl Hıfzısıhha Kurulu'nun aldığı karar ile Ankara genelindeki resmi ve özel ilk ve orta dereceli okullar, yaygın eğitim kurumları ile anaokulları ve kreşlerin 1 gün süre ile tatil edilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

ORDU

Ordu'da etkili olan kar yağışı daha önce 4 ilçede eğitimi aksatırken şimdi merkez ilçedeki köyler dahil Ordu genelinde okulların kapanmasına neden oldu. Fatsa, Perşembe, Gülyalı ve Ulubey hariç diğer tüm ilçelerde eğitime 1 ila 3 gün ara verildi.

Ordu Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Uzun tarafından yapılan açıklamaya göre Akkuş'ta 3, Çaybaşı'nda 2 gün, Korgan'da salı öğleden sonra geçerli olmak üzere 1,5 gün, İkizce'de 2 gün, Ünye'de ise belde ve köylerinde 2,5 gün eğitim-öğretime ara verildi.

AFYON

Afyonkarahisar'da kar yağışı nedeniyle ilk ve ortaöğretim okulları 1 gün süreyle tatil edildi. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, şehirde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle ilköğretim ve ortaöğretim okulları 1 gün süreyle tatil edildi.

HAKKARİ

Hakkari'de yoğun kar yağışı dolayısıyla eğitime ara verildi. Hakkari Valisi Muammer Türker, kent merkeziyle ilçelerdeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün süreyle ara verildiğini bildirdi.

VAN

Yoğun kar yağışı ve tipi yüzünden Van'ın Başkale ilçesinde 1, Van'ın Çatak, Hakkari merkez ve ilçelerindeki ise 2 gün okullar tatil edildi.

SAMSUN

Yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan kar yağışı, Samsun'un ilçelerinde de hayatı etkiliyor. Ladik ilçesinde devam eden kar yağışı sebebiyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. Ladik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 9 Mart Çarşamba günü okulların tatil edildiğini, öğrencilerin 10 Mart Perşembe günü ders başı yapacağını açıkladı.

ÇANAKKALE

Çanakkale şehir merkezinde şiddetli rüzgâr, Çan ve Yenice ilçelerinde ise kar yağışı sebebiyle eğitime bir gün ara verildi. Çan Kaymakamlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, sabah saatlerinde başlayan ve halen devam eden kar ve tipi sebebiyle kriz merkezi oluşturulduğu belirtildi. Açıklamada bin 100 öğrencinin taşımalı eğitim kapsamında ilçeye geldiği, ilk ve orta öğretime çarşamba günü ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

*** Öte yandan Atılım Üniversitesi, Çankaya Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, TOBB ETÜ Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Bİlkent Üniversitesi'nde de kar yağışı sebebiyle eğitime ara verildi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA