19 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

İkbal Koleji ve Osmangazi İlköğretim Okulu arasında aşure kardeşliği

Adıyaman'da Özel İkbal Koleji, Muharrem ayı dolayısıyla kardeş okulu Osmangazi İlköğretim Okulu'nda aşure dağıttı.
Adıyaman'da Özel İkbal Koleji, Muharrem ayı dolayısıyla kardeş okulu Osmangazi İlköğretim Okulu'nda aşure dağıttı.

        Osmangazi İlköğretim Okulu bahçesinde yapılan aşure etkinliğinde, iki okulun öğrencileri bir araya gelerek, birlikte aşure yedi. Özel İkbal Koleji Müdürü Erhan Karabekmez, bir kaç yaldır kardeş okul projesini devam ettirdiklerini belirterek, ''Bu anlamda biz Osmangazi İlköğretim Okulu'yla kardeş okul olduk. Kardeş okulumuzda bazı faaliyetlerde bulunduk, bu faaliyetlerden bir tanesi de malum Muharrem ayı içerisindeyiz ve bu ay aşure ayı. Bizim öğrencilerimizle Osmangazi İlköğretim Okulu öğrencilerini kaynaştırma anlamında aşure getirdik ve burada öğrencilere dağıttık.'' dedi.

        Amaçlarının, iki okulun öğrencilerinin kardeşliğini pekiştirmek olduğunu vurgulayan Karabekmez, ''Biz bu okulumuzun 8. sınıf öğrencilerine SBS'ye yönelik deneme sınavları ve SBS'yle alakalı daha önce de bir seminer vermiştik. Yemek ikramımız olmuştu. Bu tip etkinliklerle kardeşliğimizi pekiştirmek istiyoruz. Amacımız, iki okulun öğrencileri arasında kardeşlik havası oluşturmak.'' diye konuştu.

    Osmangazi İlköğretim Okulu Müdürü Abdullah Sivil de Özel İkbal Koleji'nin okullarını kardeş okul seçtiğini kaydederek, ''Muharrem ayında böyle bir etkinlik düzenledikleri için kardeş okulumuzun öğretmenlerine ve öğrencilerine teşekkür ediyorum.'' şeklinde konuştu.

        Osmangazi İlköğretim Okulu öğrencileri ise kardeş okullarındaki öğrencilerle birlikte aşure yedikleri için mutlu olduklarını belirterek, bu sayede onlarla tanışarak yeni arkadaşlar edindiklerini ifade ettiler. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA