25 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

İklim Bayraktar, Kılıçdaroğlu'nun sözünü böyle yalanladı - 10:45

CHP lideri Kılıçdaroğlu 'AK Partili' demişti; o açıklamayı bu sözlerle yalanladı.


CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun, Odatv muhabiri İklim Bayraktar'la görüşmesini anlatırken, ‘Baykal'ı değil AK Partili bir yöneticiyi konuştuk' sözlerine Bayraktar'dan yalanlama geldi: Tacizi konuştuk.

Fatih Altaylı'nın sunduğu Teke Tek programına konuk olan İklim Bayraktar,CHPLideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu yalanlayan açıklamalar yaptı. İklim Bayraktar, Kılıçdaroğlu'nun, “Bana AKP'li bir yöneticiyle ilgili özel ilişkiyi banda alabileceğini söyledi. Hatta adres bile verdi. Bu kişinin ismini İklim Hanım açıklasın” sözlerinin gerçek olmadığını ifade etti. CHP'yi yıpratmaya çalışan biri olmadığını ısrarla vurgulayan Bayraktar, “Sayın Baykal'la görüşmemde röportaj yapamadım. 15 dakikada dışarı çıktım. Kılıçdaroğlu ile röportaj yaparken de not tuttum.AKPile ilgili bir şey söylemedim. Kılıçdaroğlu'nun iddiası doğru değil.”dedi.

Bayraktar, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile yaptığı bir görüşmede, Kılıçdaroğlu'nun Baykal ile yaşanan olaya atıf yaparak, ‘Gürsel Bey bana bir şeyler anlattı. Hazır sen de buradasın, doğru mu' dedi. Ben de ‘Evet ben olanları anlattım.” dediğini, kendisinini de olayı aktardığını ifade etti. Bayraktar, Odatv'nin sahibi Soner Yalçın'ın teknik takibi sırasında bu konuların iradesi dışında gündeme geldiğini söyledi.

‘MUHARREM İNCE TACİZ ETMEDİ'

Akşam Gazetesi tarafından gündeme getirilen CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce tarafından taciz edildiği yönündeki iddianın doğru olmadığını ifade eden Bayraktar, bu konuda şunları söyledi; “Muharrem İnce beni taciz etmedi. Böyle bir şey yok. Şifahen bazı konularda bana haber konusunda bilgi verdi. Benim hemşehrim olur kendisi. Ne zaman ki Odatv'de yazmaya başladım sonra kendisiyle konuştum. CHP kurultayını takip ederken Muharrem İnce'yi Odatv aracılığıyla tanıdım. Kendisinin haber içerikli videosu vardı. Özel olarak sadece bir kere kendisini ziyaret ettim, röportaj yaptım ve yayınlandı.” dedi.

Muharrem İnce'nin içip içip kapısına dayandığı iddiasını Akşam Gazetesi'nde okuduğunu belirten Bayraktar, “Evet bir takım haberlerle ilgili görüşmelerim oldu. Muharrem Bey, beni bir gece aradı. Eve gelin dedim. Alkollüydü, kendi şahsi aracıyla kapımın önüne kadar geldi. Aracında yaklaşık yarım saat konuştuk. MYK toplantısında Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin kendisini üzdüğünü ve Kılıçdaroğlu'nun sözlerini haber yap dedi. Ben böyle haber yapmam dedim.”

SİZİN KAFANIZ GÜZEL Mİ' DEDİM

Deniz Baykal'ın kendisini taciz ettiği iddiaları konusunda Bayraktar şunları anlattı; “Meclis'te odasında böyle bir şey yaşadım. Beni sözleriyle taciz etti. Ben o anda ‘sizin kafanız mı güzel' dedim. Tamam tamam, sakin ol çok asabisin dedi. Ben odadan sinirlenip çıktıktan sonra (tamam sakin ol) dedi. Yutkundum eve geldim. Eşime anlattım. Yapacak bir şey yok. Sesimizi çıkarmayacağız unutacağız. Bu konuyu da yüz yüze Gürsel Tekin'e anlattım. 1.5 ay içerisinde ben bir Allah'ın kuluna bu konuyu söylemiş miyim? Sonra Soner Yalçın beni aradı ve ‘Gürsel Tekin beni aradı' falan dedi. Zaten Soner Yalçın'ın telefonları dinleniyor. Böyle bir durumda niye beni arıyor anlamış değilim? Soner Bey bana son görüşmemde, ‘iyi ki bu olay böyle bitti. Tam da ben iki gün sonra Halk Tv'le ilgili görüşmelerin üstüne gelmedi' dedi.” Bayraktar, Deniz Baykal'la ilgili durumu Yarsav Başkanı'yla da paylaştığını anlattı.

STAR GAZETESİ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA