20 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

İzmir'deki yeni fuar alanının temelini Kılıçdaroğlu atacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yapımına başladığı yeni fuar alanının temeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılacağı törenle atılacak.
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yapımına başladığı yeni fuar alanının temeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katılacağı törenle atılacak. Şehir ekonomisine büyük ivme kazandıracak yeni fuar merkezi, 337 bin metrekareyle Avrupa'nın en büyüklerinden biri olacak.

Gaziemir ilçesindeki projede, ilk etapta 110 bin metrekare alana yedi tane sergi holü yapılacak. Holler, tek ya da aynı anda birden fazla fuara hizmet verebilecek şekilde, teras olarak tasarlanacak ve birbirlerine geçişleri olacak. Fuarda 93 bin metrekarelik kapalı otopark bulunacak. Ayrıca 12 bin metrekare fuar sokağı, 865 metrekare seminer salonu yer alacak. 11 bin 300 metrekarelik alanda ise kafeterya, restoran ve idari binalar bulunacak. Seyir kulesi, fuar katılımcı ve ziyaretçilerine farklı bir ortam sunacak. Anfitiyatro şeklinde hazırlanacak meydan ise fuarlar süresince çekim merkezi haline gelecek. Yeni fuar kompleksi projesinde, daha sonra gelebilecek talepleri karşılamak amacıyla ikinci etapta kullanılmak üzere 70 bin metrekarelik bir rezerv alanı oluşturuldu. Bunun dışında 42 bin metrekarelik bir alan da otel ve kongre merkezi için ayrıldı. Yatırımın maliyeti, kamulaştırma dahil yaklaşık 400 milyon liraya ulaşacak.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA