27 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kağıdınız, kaleminiz var ama sınav yeri yok!

Dilek Altındağ, sınav yerini görmek için gittiği yerde okul olmayınca şok geçirdi...


Eskişehir'de yarın yapılacak KPSS'ye girecek olan Dilek Altındağ, sınav yerini görmek için  kimliğinde yazılı yere gidince okul yerinde inşaat alanı olduğunu gördü.

Tepebaşı ilçesi Uluönder Mahallesi'ndeki Sabri Kılıçoğlu Anadolu Lisesi inşaatı önünde açıklama yapan Dilek Altındağ, sınav yerini bir gün önceden kontrol etmek istediğini söyledi.

Kendisine gönderilen sınav giriş belgesindeki adrese geldiğini belirten Altındağ, şöyle konuştu:

''Aslında sınav günü gelmeyi planlıyordum. Ancak sınav yerimi önceden görmek istedim. Buraya geldiğimizde okul inşaatı görünce şaşırdım. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nü arayınca öğrendik ki; buradaki okulu, 25 dakika mesafedeki Beyhan-Rıfat Çıkılıoğlu Anadolu Lisesi'ne nakletmişler. Sınav günü gelsem tamamen mağdur olacaktım. Sınava çok iyi hazırlanmıştım ama bu olay moralimi altüst etti. Annem de şeker hastası bu olayı duyunca şekeri çıktı.''

Altındağ, kendisi gibi diğer adaylarında olabileceğini ifade ederek, sınava girecekleri okulları önceden kontrol etmesi gerektiğini söyledi.

''Sınav merkezi tarafından bilgi verilmedi''

Baba Bünyamin Altındağ ise Eskişehir'e yeni taşındıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:

''Çevrenin yabancısı olduğumuz için sınavdan önce gelip okulu görmek istedik. Buraya geldiğimizde okul yerinin inşaat alanı olduğunu görünce şaşırdık. Çevredeki vatandaşlara sorduk; eski okulun 1 yıl önce yıkıldığını ve yeni okul inşaatının başladığını söylediler. Sınav merkezi tarafından sınava gireceğimiz yer hakkında bilgi verilmedi. Sadece inşaat alanında 'okulumuz taşınmıştır' yazıyor. Yani, öğrencilerin nakledildiğine dair bir açıklama var. Sınava girecek adaylar için yönlendirme bulunmuyor. Eğer yarın gelseydik kesinlikle mağdur olacaktık. Çünkü nakledilen okul buraya 25 dakika mesafede.''

HABER 7

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA