20 Nisan 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kandoğan: Cihaner suçlu çıkarsa CHP halka ne diyecek? - 16:46

Seçim çalışmaları için Denizli’ye gelen Kandoğan, Cihaner’in durumunu değerlendirdi.


HAS Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi ve Genel Başkan Danışmanı Ümmet Kandoğan, İlhan Cihaner ve diğer Ergenekon davası sanıklarının mahkeme kararı ortaya çıkıncaya kadar suçsuz kabul edilmesinin genel hukuk kuralı olduğunu ancak milletvekili seçildikten sonra suçlu bulunursa CHP"nin bunu halka nasıl anlatacağını sordu.

Seçim çalışmaları için Denizli"ye gelen Kandoğan, Cihaner"in durumunu değerlendirdi. Kandoğan, “Herkes aday olabilir. Bugün bir davadan yargılanmakta olan birinin milletvekili olma hakkı da vardır. Hakkındaki hüküm kesinleşinceye kadar aday olmasında bir sakınca yoktur ancak yarın seçim sonuçlarından sonra mahkeme bu kişileri suçlu bulursa kamuoyuna nasıl anlatacaksınız? Seçmenlerin bu konudaki düşünceleri ne doğrultuda olacak? İlhan Cihaner de aday olabilir, milletvekili de seçilebilir fakat mahkeme suçlu bulursa Denizli halkına ne diyeceksiniz? Şahsi görüşüm, bu tür durumdaki arkadaşlarımızın dava sonunda aday olmalarının, kamu vicdanı açısından çok daha olumlu karşılanacağı yönündedir.” dedi.

'KURTULMUŞ, HAS PARTİ"DEN DAHA ÇOK TANINIYOR'

Bu arada HAS Parti, Denizli"de de seçim çalışmalarına devam ediyor. Bağbaşı 80. Yıl Öğretmenevi"nde partililerle toplantı yapan GİK üyesi ve Ankara milletvekili adayı Ahmet Münir Yaşar, partinin, Genel Başkan Numan Kurtulmuş kadar tanınmaya başlandığını ifade etti. Yaşar, “Partimizin kurulduğu 1 Kasım 2010 tarihinden bu yana sahadayız. Seçim çalışmalarına diğer partilerden 30 gün önce başladık ve faydasını da gördük. Bundan 40 gün önce Genel Başkanımız Numan Kurtulmuş'un ismi Türkiye genelinde bilinmekle beraber yeni kurulması sebebiyle partimizin ismini vatandaşlarımıza tanıtamamıştık. Şu anda genel başkanımızın ismine yetişememiş de olsa partimizin tanınırlığı yurt genelinde artmıştır.” şeklinde konuştu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA