23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kaymakam Göldibi: İkinci üniversite Tarsus'un hakkı

Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, Mersin'e yapılması düşünülen ikinci üniversitenin Tarsus'a kurulması gerektiğini söyledi.
Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, Mersin'e yapılması düşünülen ikinci üniversitenin Tarsus'a kurulması gerektiğini söyledi.

İlçeye üniversite yapılması noktasında gündemin sürekli sıcak tutulmasını isteyen Güldibi, "Bunun için dernek ya da vakıf kurulması şart. Tarsusluların eğitime değer verdiğini ve desteklediğini her fırsatta dile getirebilecek bir dernek veya vakıf bulunması halinde istenilen hedefe çok rahat ulaşırız." dedi.

Tarsus'un her yönüyle bir üniversiteyi hak ettiğini ifade eden Kaymakam Güldibi, "Türkiye'nin ikinci büyük hava limanı olacak Çukurova Havaalanı Tarsus'ta inşa ediliyor. Sahil bandı, Lojistik Köy gibi devasa projeler ilçemizde hayata geçiyor. Bu yüzden bile Tarsus üniversiteyi fazlasıyla hak etmektedir. Tarsus-Kazanlı Turizm Koruma ve Gelişme Bölgesi'nde inşa edilecek 15 bin yataklı turizm tesisleriyle, Gülek Karboğazı Kayak Tesisleri'yle burası Doğu Akdeniz'in turizm merkezi olacaktır. Ayrıca, Türkiye turizm stratejisi 2023 raporunda tanımlanan, 'İnanç Turizmi Koridoru' başlangıç noktası da Tarsus'tur.'' diye konuştu.

Öte yandan Kaymakam Güldibi, geçtiğimiz günlerde görüşmeye gittikleri Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de ikinci üniversitenin Tarsus'un hakkı olduğunu dile getirdiğini sözlerine ekledi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA