18 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Kaymakam Kotan, Viranşehir'de 900 öğrenciyi sevindirdi


Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Kaymakam Muhammed Lütfi Kotan, SODES projesi kapsamında okuma salonlarında okuyan 900 öğrenciye giyim yardımında bulundu.

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde Kaymakam Muhammed Lütfi Kotan, SODES projesi kapsamında okuma salonlarında okuyan 900 öğrenciye giyim yardımında bulundu.

Hürriyet Mahallesinde bulunan gençlik merkezini ziyaret eden Kaymakam Muhammed Lütfi Kotan burada SBS sınavlarına hazırlık yapan 304 öğrenciye ayakkabı ve giyim yardımı yaptı. Tek tek sınıfları gezen kaymakam Kotan öğrenciler ile ilgilenerek hedeflerini sordu ve öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Birçok öğrencinin sorularını da cevaplayan Kaymakam Kotan öğrencilerden gelen gezi taleplerini de kabul ederek komşu illere yapacakları geziler için yardımcı olacağının sözünü verdi.
Kaymakamlık ve Eğitim Gönüllüleri Derneği tarafından SODES projesi çerçevesinde eğitim veren okuma salonlarının proje yürütücüsü Hüseyin Yelmer, ilçede bulunan 4 adet okuma salonlarında toplan 900 öğrencinin ücretsiz olarak kurs gördüğünü, SBS sınavlarına yönelik kurslarının devam ettiğini öğrencilere yapılan kaymakamlığın yardımları ve ziyareti kendilerini ve öğrencilere büyük moral verdiğini söyledi. İlçenin eğitim seviyesinin yükselmesi için özellikle kenar mahallelerde oturan maddi durumu düşük öğrencilere bu hizmeti verdiklerini dile getiren proje yürütücüsü Yelmer öğretmenlerin gayretleri ve ailelerinin desteği ile öğrencilerinin tercihli liselere hazırladıklarını söyledi.
Kaymakam Kotan'nın öğrencilere yardım dağıtımında ilçedeki gazetecilerde yardımcı olarak öğrencilere paket verdi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA