23 Mayıs 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Memurlar fazla mesai ücretlerinin kaldırılmasını bordro yakarak protesto etti

Türk Büro-Sen Hatay Şubesi üyeleri kamu çalışanlarının fazla çalışma ücretlerinin kaldırılmasını maaş bordrolarını yakarak protesto etti.
Türk Büro-Sen Hatay Şubesi üyeleri kamu çalışanlarının fazla çalışma ücretlerinin kaldırılmasını maaş bordrolarını yakarak protesto etti.

Ayakkabıcılar çarşısında ellerinde Türk bayrakları ve pankartlarla toplanan sendika üyelerine MHP İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Gül, Türk Eğitim-Sen Hatay Şube Başkanı Ahmet Akça'nın yanı sıra memur ve emekliler de destek verdi.

Türk Büro-Sen Hatay Şube Başkanı Uğur Muratoğlu, yoğun iş yükü nedeniyle hizmetin verimli bir şekilde yürütülmesi için pek çok kurumda kamu çalışanlarının mesai bitiminde ve hafta sonlarında çalışmak zorunda kaldığını hatırlattı. Yeni yılla birlikte harçlarda ve bir çok kalemde enflasyon oranının çok üzerinde artışlar yaşanırken kamu görevlilerinin gelirlerinin önemli bir kısmını oluşturan fazla çalışma ücretlerinin kaldırıldığına dikkat çeken Muratoğlu, "Kamu çalışanları fazla çalışma uygulaması ve bunun karşılığında ödenen fazla çalışma ücretine güvenerek ileriye dönük borçlandı. Bankalardan kredi kullandı, şimdiyse kara kara borçlarını nasıl ödeyeceklerini düşünüyor." dedi.

Konuşmaların ardından sendika üyeleri maaş bordrolarını yakarak eylemlerine son verdi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA