22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Meteorolojiden 5 günlük haritalı hava durumu raporu! - 12:22

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...


Yapılan son değerlendirmelere göre; Trabzon, Rize, Artvin, Kars, Ardahan, Van, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde görülecek olan yağışların; Trabzon ve Rize çevrelerinde yağmur, yükseklerinde karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı bölgelerde 4 ila 6 derece, diğer yerlerde 1 ila 3 derece artacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Marmara'da yer yer güney ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.

UYARILAR

BUZLANMA VE DON UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde Trakya ile iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (buzlanma, don, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis, Trakya ile bölgenin güneyinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte Göller Yöresinde hafif sis bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bölgenin batısında yer yer hafif sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve bulutlu geçecek. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte bölgenin iç kesimlerinde yer yer hafif sis bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar; Trabzon ve Rize çevrelerinde yağmur, yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar, Artvin çevrelerinde kar şeklinde görülecek. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Kars, Ardahan, Van, Hakkari ve Şırnak çevreleri çevreleri kar yağışlı geçecek. Bölge genelinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgede eğimin fazla olduğu dik yamaçlarda muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

1.20110312122134.jpg

2.20110312122147.jpg

3.20110312122200.jpg

4.20110312122210.jpg

5.20110312122219.jpg

6.20110312122228.jpg

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA