22 Mart 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

MHP Bülent Ecevit’i çürüğe çıkarmakçin toplantı yaptı mı? - 08:07

MHP eski yöneticilerinden Yahnici, Bülent Ecevit’i başbakanlıktan düşürmek toplantı yapıldığıını iddia etti.


MHP eski Genel Başkan Yardımcısı Şevket Bülent Yahnici, 4 Kasım 2001 tarihinde aralarında Kemal Derviş, Mesut Yılmaz ve Sümer Oral"ında bulunduğu kişilerin yaptıkları toplantıda eski başbakan Bülent Ecevit"in çürüğe çıkarılması için görüştüklerini iddia etti. Yahnici, dün Cihan Haber Ajansı"nın sorularını yanıtladı. Bülent Ecevit'insağlıkraporuyla başbakanlıktan indirilmesi yönündeki girişimlerle ilgili bir soruya Yahnici, şu şekilde cevap verdi:

'Ecevit'in çürüğe çıkarılması 4 Kasım tarihli liderler toplantısında dile getirilmiştir.Otoplantıda 3 lider,Kemal Derviş ve sanırım 1-2 kişi daha olabilir ve şu an MHP'den aday olan Sümer Oral. Böyle bir toplantıda Mesut Yılmaz ve Kemal Derviş, Ecevit'in bir rapor ihtiyacı olduğunu dile getirdi. Ama tarih baya ilerlemiş bir tarihti.”

BİZ HAKSIZLIK ETTİK BU ÜLKEYE

Yahnici, Ecevit"in hastalığı nedeniyle Türkiye"nin büyük bir yönetim boşluğu yaşadığını da belirterek, “FiilenTürkiye'nin bir 1,5-2 sene başbakansız olduğu açıktır.Hem başbakan yoktu hemde vekalet eden yoktu. Bunun ceremesi ve neticesini halkımız 3 Kasım'da bizi meclis dışında bırakarak çektirdi. Biz haksızlık ettik bu ülkeye, 1,5-2 sene başbakansız ve başbakan yönetiminden ayrı düşünerek yönetmeye kalktık, bu yanlıştı.”


MHP ‘Mağduruz" diyerek oy toplayamaz

Şevket Bülent Yahnici kaset skandalından MHP"nin zarar görmeyeceğini söyleminin manasız olduğunu söyledi. Yahnici, “Kasetlerin bu şe kilde deşifre oluyor olması MHP"ye zarar verecektir. MHP, ‘Biz bu işten mağdur olduk, bu mağduriyet bizim işimize yarar" şeklinde düşünüyorsa yanlış. Bu kasetle ilgili öne sürülenlerinMHPile ilgili taban açısından hoş karşılanmayacağı açıktır” dedi.MHP"nin barajı geçip geçmeyeceği tartışmasının da talihsizlik olduğunu belirten Yahnici, “Bu talihsizlik durumuna neden olan yönetim, kaset talihsizliği nedeniyle yönetimden uzaklaştırılan arkadaşlarımızdır” dedi.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA