22 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

MHP'de deprem yaratan 'kasetleri'n sırrı perdesi aralanıyor - 18:10

CHP ve MHP'deki kaset skandallarını önceden "Bilen Adam" kasetlerin adresini gösterdi....


POSTMEDYA ANALİZ -

SIR PERDESİ ARALANIYOR MU?

Postmedya dünkü analizinde “Bilen Adamın” yani Anayurt Gazetesi yazarı Muhsin Akıl"ın kaset siyasetine ilişkin 2010 yılında yaptığı inanılmaz öngörüleri bir kez daha gündeme getirmişti. “Kahin” yazar 22 Martta CHP"de beklenmedik bir deprem yaşanacak, Baykal gidecek yerine Kılıçdaroğlu gelecek dedikten kısa bir süre sonra “deprem” gerçekleşmiş,Deniz Baykalrüyalarında bile göremeyeceği bir şekilde devrilmişti.

 kaset.jpg

Akıl, daha sonra 20 Temmuz tarihli yazısında ise CHP"nin başına gelenler MHP"nin de başına gelecek parti içinde yaşanacak bir depremle Oktay Vural, Devlet Bahçeli"nin yerine geçecek demişti.

 kaset2.jpg

Akıl"ın en azından MHP"de deprem öngörüsü de seçim öncesinde inanılmaz bir biçimde ortaya çıkmış gözüküyor.

Muhsin Akıl"ın bir sonraki “kehaneti” de sırada AKP"nin olduğu yönünde.

Peki bu kasetlerin arkasındaki gizli el kim?

Kahin yazar bu konuda ne diyor?

“Bilen adam” Muhsin Akıl"ın kasetlerin adresi ile ilgili de oldukça çarpıcı öngörüleri var. 11 Ağustos 2010 tarihli yazısında Akıl, Türkiye"de siyaseti, hükümeti, askeri, toplumu, istihbarat birimlerini yönlendiren bir üçüncü gözden bahsediyor .

 kaset3.jpg

Küresel emperyalist güç olarak bahsettiği bu odağın, Türkiye"nin AB-ABD-İSRAİL blokuna karşı dik bir duruş sergilemeye başlamasının ardından düğmeye bastığını iddia ediyor. Ve bu iddialarını Deniz Baykal örneği ile pekiştiriyor. Yani Türkiye"de güdümlü siyaset isteyen üçüncü göz/küresel güç bu amacına ulaşmak için önüne çıkan ve yönlendiremediği bağımsız engelleri bir bir ekarte ediyor.

Meselenin uluslar arası boyutu bir tarafa, birkaç gündür medyada kasetlerle ilgili peş peşe ortaya atılan iddialar da birer işaret fişeği gibi süreci belli isimlerin üzerinde yoğunlaştırdı. Önce Taraf gazetesinin İnan Kıraç iddiası, daha sonra ise CHP"li Yılmaz Ateş"in parti içinden bu iddiaları doğrular nitelikteki açıklamaları, son olarak da dün Fatih Altaylı"nın elimize kaset olayını yabancı istihbarat örgütlerinin Türkiye"deki yapılanmaları tarafından tezgahlandığına dair bir bilgi ulaştı,MHPiçinden de bunu doğrulattık minvalindeki yazısı.

Bakalım Türkiye seks kasetleri, kahin yazarlar, yabancı istihbarat işi komplo iddiaları arasında girdiği bu seçim atmosferinden nasıl bir tablo ile çıkacak, önümüzdeki günler ne getirecek?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA