20 Haziran 2018
  • 1.769
  • 2.3635
  • 81.911
 

Milletvekili Demir'den engellilere destek

AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Hakkı Karaca'yı ziyaret etti.
AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Hakkı Karaca'yı ziyaret etti. Spor için verilen mücadelenin takdire şayan olduğunu dile getiren Demir, engellerin sporla aşılmasının başkalarına güç vereceğini söyledi.

Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, AK Parti İlkadım İlçe Başkanı İhsan Kurnaz ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yaptığı ziyarette Başkan Hakkı Karaca'dan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Tüm engellilerin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutlayan Demir, ziyarette görme engellilerin yaptığı futsal sporuyla ilgili de bilgiler alan Demir, "Verdiğimiz mücadele çok anlamlı. Hayata küsmeyerek, engelinizi sporla aşıyorsunuz. Umarım sizin bu gayretleriniz başkalarına örnek olacak, onlara güç verecektir." dedi.

Engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için başta yerel yönetimler olmak üzere kamu yöneticilerinin de gerekli çalışmaları yaptığını ifade eden Demir, "Her alanda unutulan ve göz ardı edilen engellilere yönelik hükümetimiz pek çok uygulamayı hayata geçirmiş, geçirmeye de devam edecektir" diye konuştu.

Samsun Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Hakkı Karaca da ziyaretinden dolayın Milletvekili Demir ve beraberindekilere teşekkür etti. Milletvekili Demir, ziyarette futsal oyununda kullanılan topları da inceleme imkanı buldu.

"ENGELLER, EL ELE GÖNÜL GÖNÜLE VERİLEREK AŞILIR"

Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: "Tüm Dünya ülkelerinde olduğu gibi, Türkiye'de de milyonlarca engelli insan bulunmaktadır. Engelliler, çalışma, eğitim, sağlık ve sosyal alanları kuşatan bir takım haklardan insan onuruna yaraşır bir şekilde yararlanamamaktadır. Engellilerin kimseye muhtaç olmadan toplumsal hayata katılmaları için yapılan çalışmalar, bireylerin toplumsal ilgi ve duyarlılığı ile artık hız kazanmıştır. Her toplumda var olan ve toplumun önemli bir parçasını teşkil eden engellilere sahip çıkılması, onların desteklenmesi ve yaşam şartlarının iyileştirilmesi her duyarlı ferdin önceliği olmalıdır. Herkesin bir engelli adayı olduğunu unutmamalıyız. Tanıdığımız nice sağlıklı insanlar bir iş kazası, bir Trafik Kazası ya da bir hastalık sonucu maalesef bedensel veya zihinsel engelli durumuna düşmüşlerdir. Dolayısıyla, el ele, gönül gönüle vererek engelli vatandaşlarımıza sahip çıkmalı, hayatı onlar için daha anlamlı ve daha yaşanılır kılmalıyız."

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Bundesliga'nın en iyi 5 golü!Sitemizdeki yazı, resim ve haberleri her hakkı saklıdır. İzinsiz kullanılamaz.
Görsel Tasarım : INVIVA